Urządzenia lokalizujące fotoradary dostępne juz niedługo w Polsce

Francuska firma - Coyote Systems, będąca pionierem w produkcji urządzeń lokalizujących fotoradary podpisała umowę o współpracy z firmą Magneti Marelli - właścicielem sieci punktów sprzedaży Checkstar rozmieszczonych w całej Europie, także w Polsce. Oznacza to, że polscy kierowcy będą mogli korzystać z systemu Coyote już na początku 2010 roku.

 

Coyote Systems to system informowania w czasie rzeczywistym o lokalizacji aktywnych fotoradarów, zarówno tych stacjonarnych, jak i mobilnych, a także podający informacje o korkach i zagrożeniach na drogach. System składa się z urządzenia - Mini Coyote, wyglądem przypominającym małe radio, które montuje się w samochodzie.  Mini Coyote to nic innego jak odbiornik GPS, pozwalający na określenie położenia i prędkości pojazdu. Jest również wyposażony w modem GSM/GPRS, który komunikuje się w regularnych odstępach czasu z serwerami Coyote aby zaktualizować informacje.


 

Informacje o lokalizacji fotoradarów dostarczają sami użytkownicy systemu, którzy mijając fotoradar wciskają odpowiedni przycisk w swoim urządzeniu. Informacja ta dociera do głównego serwera, gdzie jest przechowywana przez najbliższe 3 godziny i w tym czasie rozsyłana do wszystkich użytkowników systemu zbliżających się do fotoradarów.

Obecnie System Coyote ma już ponad 120 tysięcy użytkowników. Jak informuje producent jest w 100 % legalny i bez obawy mogą z niego korzystać wszyscy kierowcy, również w Polsce.

Podpisane umowy z firmą Magneti Marelli znacznie zwiększy możliwości dystrybucji urządzeń. Sieć Checkstar, należąca do Magneti Marelli to 5 tysięcy punktów sprzedaży w całej Europie. Sugerowana cena urządzenia wraz z 3 miesięcznym abonamentem to 199 funtów.


źródło: gpsbusiness.com

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser