Nowe oprogramowanie Navigon dla kierowców ciężarówek

NAVIGON oferuje kierowcom samochodów ciężarowych dedykowanego asystenta - specjalne oprogramowanie do urządzeń serii NAVIGON 6310 oraz 8410, które pomoże ominąć przeszkody na drodze lub mosty, na których nie zmieści się ich pojazd. Dzięki nowemu rozwiązaniu nawigacyjnemu, kierowcy samochodów ciężarowych mogą zaplanować trasę w ponad 20 krajach Europy.

 

W celu znalezienia idealnie dopasowanej trasy, kierowca ustawia w urządzeniu swój profil. Do tego celu potrzebny jest zestaw 7 danych na temat pojazdów:

  • wysokość
  • szerokość
  • dopuszczalną ładowność na jedną oś
  • czy przewożone są niebezpieczne substancje
  • czy samochód ciągnie przyczepę, jeśli tak to należy podać jej długość
  • całkowitą masę pojazdu
  • całkowitą masę przyczepy
Oprogramowanie opracowuje najlepszą trasę na podstawie wszystkich zebranych w ten sposób informacji. Automatycznie eliminuje te odcinki, których pojazd nie będzie w stanie pokonać lub po których nie może się poruszać, takie jak wąskie drogi, mosty o określonej nośności lub niskiej dopuszczalnej wysokości pojazdu. Oprogramowanie znajduje optymalną, spersonalizowaną trasę, kierując objazdami i odpowiednimi mostami.
Oprócz wskazówek nawigacyjnych, oprogramowanie informuje o 24 tysiącach celów specjalnych, między innymi stacjach benzynowych oferujących dedykowane samochodom ciężarowym rodzaje paliw i dodatków do nich, warsztatach otwartych przez całą dobę, możliwości skorzystania na postoju z prysznica lub sklepu. Lista celów specjalnych zawiera nawet myjnie dla ciężarówek, informacje o dopuszczalnej wysokości pojazdu na zadaszonych stacjach paliw czy możliwości płacenia kartą.
 
Oprogramowanie ma też funkcję MyReport - umożliwiającą poprawianie błędów na mapie oraz aktualizację informacji (nowe lub zmienione ograniczenia i znaki dla ciężarówek, drogi, po których nie mogą się poruszać pojazdy przewożące niebezpieczne materiały, nową dopuszczalną wysokość, szerokość lub masę pojazdu na danym odcinku) poprzez wprowadzenie danych na ten temat bezpośrednio do urządzenia, a potem wysłanie ich do firmy NAVIGON poprzez aplikację NAVIGON Fresh.

Oprogramowania dla kierowców samochodów ciężarowych będzie dostępne do pobrania w sklepie internetowym NAVIGON za równowartość 129 EUR już od grudnia tego roku dla urządzeń serii NAVIGON 6310 oraz 8410.


Dostępność oprogramowania w krajach: Austria, Belgia, Chorwacja, Republika Czeska, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Węgry, Irlandia, Włochy, Luksemburg, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania.

źródło: Navigon

 

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser