GPS w warszawskich tramwajach

W 2010 roku na warszawskich przystankach tramwajowych pojawią się nowe elektroniczne tablice informacyjne, na których pasażerowie będą mogli odczytać, za ile minut przyjedzie oczekiwany przez nich tramwaj. Dane będą aktualizowane na bieżąco w oparciu o odbiorniki GPS zainstalowane w tramwajach.


Tramwaje Warszawskie przygotowują się właśnie do ogłoszenia przetargu na tablice. Zostanie on rozstrzygnięty na przełomie roku. Wybrana zostanie wówczas firma odpowiedzialna za umieszczenie tablic.

Projekt przewiduje zainstalowanie tablic świetlnych na Trasie W-Z, na 30 przystankach, po 15 w każdą stronę od ul. Sowińskiego do parku Praskiego. Na odcinku od Ząbkowskiej do ronda Waszyngtona pojawi się 10 tablic po 5 w obu kierunkach i na ul. Okopowej do pl. Zawiszy 8 tablic po cztery w każdą stronę. System ma być zintegrowany z systemem informacyjnym istniejącym już w Al. Jerozolimskich i ul. Grójeckiej.

Pierwszy etap montażu systemu zakończył się niepowodzeniem. Najpierw producent spóźnił się z dostawą, a gdy system już zaczął działać, tablice częściej dezinformowały niż pomagały w podróżowaniu. Na przystanki podjeżdżały tramwaje zupełnie innych linii, niż zapowiadał to system, błędnie wyświetlał się również czas odjazdu tramwaju. Teraz Tramwaje zapowiadają, że  system będzie działał sprawnie.

źródło: naszemiasto.pl

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser