Nowa MapaMap w wersji 6.3 stawia na turystykę

Pojawiła się najnowsza wersja MapyMap o numerze 6.3. Wraz z nową wersją użytkownicy uzyskali dostęp do ponad 12 tys. km ścieżek rowerowych i ponad 17 tys. km szlaków turystycznych. Przy włączonym trybie "pieszym" MapaMap 6.3 oferuje możliwość nawigowania po szlakach i ścieżkach dla niezmotoryzowanych.


W MapieMap 6.3 rozszerzono również bazę noclegowa - w sumie dostępnych jest ponad 18 tys. hoteli, ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów, kwater a także centrów SPA&Wellness. Uwzględnienie tak dużej liczby obiektów w systemie nawigacyjnym firmy IMAGIS to efekt bliskiej współpracy z serwisem eholiday.pl.

Najnowsza MapaMap 6.3, tak jak jej poprzednia wersja, dba także o bezpieczeństwo swojego użytkownika umożliwiając mu włączenie funkcji ostrzegania przed przejazdami kolejowymi oraz innymi niebezpiecznymi miejscami takimi jak "czarne punkty" czy miejsca ustawiania fotoradarów.

Z nowości, jakie wprowadza MapaMap 6.3 warto także wymienić:

  • Nowy "komputer pokładowy" prezentujący takie informacje jak: pozostała odległość do celu, czas dotarcia do celu, prędkość z jaką się poruszamy prędkość średnia i maksymalna, przejechana dotychczas odległość oraz czas, jaki spędziliśmy w drodze.
  • Alternatywny wygląd kokpitu nawigacji, teraz użytkownik będzie mógł wybrać z listy taki wygląd, jaki mu bardziej odpowiada.
  • Wprowadzona została funkcja ostrzegania o obowiązującym ograniczeniu prędkości przed zbliżaniem się do fotoradaru.
  • Wprowadzona została funkcja powiadamiania o aktualizacjach mapy, która informuje użytkownika o momencie, w którym dostępna jest już nowsza wersja map. Funkcję tę można oczywiście wyłączyć.
  • Zmiany w wyglądzie menu użytkownika - teraz obok słownych opisów każdego przycisku dodane zostały także symboliczne ikony, przyspieszających korzystanie z menu.
  • Zmodyfikowany został wygląd i działanie tak zwanego "sztucznego horyzontu" w widoku 3D, teraz niebo na horyzoncie przesuwa się płynnie wraz z użytkownikiem.
  • Menu kontekstowe dostępne na górze ekranu nawigacji zostało zaopatrzone w funkcję ukrywania.


MapaMap to oprogramowanie do nawigacji przeznaczone dla urządzeń GPS typu PND (Personal Navigation Device) pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Windows CE oraz dla urządzeń Pocket PC i Smartphone pracującymi pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Mobile.

źródło: MapaMap

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser