Kolejny krok w rozbudowie nowego segmentu kontroli GPS

Raytheon, jeden z największych koncernów zbrojeniowych świata, będzie partnerem U.S. Air Force w realizacji kontraktu na rozbudowę nowego segmentu kontroli nowej generacji (OCX). Nowy segment ma m.in. zwiększyć dokładność systemu GPS.


Rozbudowa segmentu kontroli (składającego się z głównej stacji kontroli i anten naziemnych) jest ważnym etapem w modernizacji globalnego systemu nawigacji GPS. Kontrakt obejmuję budowę segmentu OCX, poprzez zainstalowanie nowych urządzeń i oprogramowania w  stacjach kontroli w Schriever (Kolorado) i Vandenberg (Kalifornia).

W nowym segmencie zastosowana zostanie technologia Anti-jam poprawiająca bezpieczeństwo systemu (informacje mogą być odbierane pomimo prób celowego zagłuszania). Zastąpienie obecnego segmentu kontroli jest tez konieczne, ze względu na zapewnienie lepszej kontroli nad satelitami generacji GPS IIF i GPS III. Nowe segment ma opierać się również na nowych architektoniczno-technologicznych rozwiązaniach, gwarantujących większą niezawodność i dokładność systemu.


źródło: InsideGNSS

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser