Monitoring GPS na co dzień

Monitoring ikolLokalizatory GPS to urządzenia znane przede wszystkim osobom zajmującym się na co dzień transportem – kierowcom oraz zarządzającym flotą. Okazuje się jednak, że takie moduły mają wiele ciekawych zastosowań także dla użytkownika prywatnego i to nie tylko w samochodzie.

Lokalizator zamontowany w pojeździe, lub przenośny, w połączeniu z intuicyjną platformą do lokalizacji, może przydać się każdemu z nas. Takie rozwiązania posiada ikol.

Lokalizator samochodowy ikol goPo zamontowaniu modułu GPS w pojeździe, wystarczy stworzyć konto i wybrać interesujący użytkownika pakiet abonamentowy oraz usługi. Nie trzeba kupować wszystkiego, użytkownik konfiguruje platformę tak, aby spełniała jego oczekiwania. Sam wybiera raporty z przejazdów, oraz alerty, które poinformują go, lub inne osoby, o tym, że z lokalizowanym obiektem, lub osobą, dzieje się coś niepożądanego.

Osoba, która zarządza flotą, lub chce mieć po prostu kontrolę nad swoim pojazdem, w każdej chwili może sprawdzić, jakie pokonała trasy, gdzie miały miejsca postoje, czy jaka jest ilość spalonego paliwa. Dla zarządzającego flotą dużą wygodą są raporty, na podstawie których rozlicza potem swoich pracowników, a alerty pozwolą na szybkie ustalenie pozycji kierowcy, jeśli stanie mu się coś złego – np. od dawna powinien być w trasie, a cały czas jest w tym samym miejscu, gdzie zatrzymał się na postój. Można wtedy sprawdzić, czy nie zasłabł, lub nie został przez kogoś zaatakowany.

Użytkownik prywatny, który dzieli samochód z członkami rodziny, może kontrolować spalanie paliwa i dzielić równo wydatki między wszystkich bliskich, może sprawdzić, czy młody kierowca korzystający z samochodu jeździ bezpiecznie oraz przepisowo i nie stwarza zagrożenia na drodze.

Lokalizator motocyklowy ikolKontrolować można też motocykle i łodzie

W swojej ofercie ikol posiada także lokalizator przeznaczony do monitorowania motocykli, skuterów, quadów, oraz łodzi i motorówek. Taki lokalizator jest wodoodporny i nie pobiera wiele prądu. To urządzenie, które jest bardzo przydatne dla zapalonych podróżników i żeglarzy. Oprócz śledzenia i kontroli swojego pojazdu, ma możliwość zapisu na mapie wszystkich ulubionych miejsc, do których chciałby wrócić, lub polecić je innym osobom. Ciekawą opcją są też widgety, zwłaszcza dla posiadaczy blogów podróżniczych, którzy lubią dzielić się swoimi przeżyciami. Widget pozwala na pokazywanie aktualnej pozycji i przejechanych tras, dzięki temu czytelnik wie, gdzie aktualnie znajduje się bloger i jeśli jest niedaleko, może się z nim spotkać. Użytkownik ma również możliwość wygenerowania linku ze swoją pozycją i przesłania go do wybranych osób. Posiadacz lokalizatora może w każdej chwili sprawdzić, czy jego motocykl stoi bezpiecznie na parkingu, albo łódź jest nadal przycumowana na przystani.

Aplikacje mobilne

Dla osób, które szukają prostego rozwiązania, stworzona została darmowa aplikacja mobilna, która umożliwia zmianę urządzenia z systemem Android w lokalizator. Dzięki temu można śledzić swój telefon, a także telefony innych osób, na przykład dziecka, lub osoby starszej. Można wyznaczyć obszar, po którym dana osoba się porusza, jeśli do niego wejdzie, lub z niego wyjdzie, system generuje powiadomienie. Rodzic może więc wiedzieć, że dziecko bezpiecznie dotarło do szkoły, lub opuściło jej mury przed czasem, bo udało się na wagary.

ikol - aplikacja na telefonAplikacja jest też świetnym rozwiązaniem, jeśli telefon zostanie skradziony, lub zgubiony – można go namierzyć.

Dla posiadaczy lokalizatorów, czy to samochodowych, motocyklowych, czy też mobilnych, stworzona została jeszcze jedna aplikacja – ikol Tracker. Za jej pobranie i użytkowania również się nic nie płaci. Pozwala ona na szybkie i łatwe sprawdzenie pozycji lokalizatorów oraz ich tras i miejsc postojów.

Zaletą całego systemu jest umowa bezterminowa – można ją rozwiązać w każdej chwili. Wszystkie usługi dodatkowe są dowolne, nie trzeba kupować pakietu opcji, które nie będą wykorzystane. Platforma do monitoringu jest dostępna z poziomu przeglądarki, nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania. I co najważniejsze, każdy użytkownik może liczyć na wsparcie techniczne w razie problemów z systemem lub lokalizatorem.

Nasze patronaty

Dzień Teledetekcji 2021
21 grudnia 2021
GIS Day w Stolicy 2021
13 grudnia 2021
VI Forum Uni-Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci (GPS)
10.12.2021
27. Urodzin Stowarzyszenia GEOIDA
GIS day 2021

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018