• gisplay.pl

Aktualizacja nawigacji Navitel Navigator

Dostępna jest już zaktualizowana wersja nawigacji Navitel Navigator 11 dla urządzeń Huawei i Honor z systemem operacyjnym Android.

Navitel Navigator 11

Nowa wersja oprogramowania zmieniła swój design oraz zostały ulepszone dostępne funkcjonalności. Jak zaznacza producent, interfejs jest obecnie wygodniejszy, nowocześniejszy i bardziej przyjazny dla użytkownika. Jednocześnie aplikacja zachowała swoje główne cechy — doskonałą nawigację offline, usługi online oraz aktualizowaną na bieżąco bazę danych o fotoradarach i sygnalizacji świetlnej.

Nowoczesny design aplikacji

W celu zwiększenia wygody użytkowania Navitel Navigator, przeniesiono do menu głównego najważniejsze ustawienia. Użytkownicy mogą sprawnie kontrolować dźwięk, aktualizować lub wyświetlać bieżące dane drogowe, sprawdzać zapisane wycieczki i trasy. Przycisk "Wyjdź" został przeniesiony w to samo miejsce i teraz znajduje się na samym końcu menu głównego. Możesz także łatwo zamknąć aplikację, naciskając dwukrotnie przycisk Wstecz. Podobnie sekcja Mapy została przeniesiona do menu głównego i zawiera wszystko, co dotyczy map nawigacyjnych: listę pobranych map, informacje o aktualizacjach i zakupach.

W nowej wersji aplikacji został opuszczony górny pasek menu, aby ułatwić korzystanie z telefonu, gdy okno Navitel Navigator 11 jest aktywne. Wcześniej górna część okna aplikacji służyła do wyświetlania ustawień dźwięku, powiadomień serwisowych i kompasu. Po aktualizacji użytkownicy mogą zobaczyć informacje na górnym pasku: poziom naładowania baterii, nieodebrane połączenia i powiadomienia o wiadomościach, informacje o połączeniu internetowym i sile sygnału. Stara klawiatura została zmieniona na standardowy układ klawiatury w celu szybszego i wygodniejszego wyszukiwania.

Wyszukiwanie głosowe

Pasek wyszukiwania znajduje się na głównym ekranie aplikacji, nad mapą lokalizacji. Rozwiązanie to umożliwia użytkownikom znaleźć adres jeszcze szybciej, bez konieczności odwracania uwagi od przeglądania mapy poprzez wchodzenie do menu. Z uwagi na bezpieczeństwo zalecane jest korzystanie z wyszukiwania tylko wtedy, gdy samochód nie porusza się.

Wyszukiwanie głosowe w aplikacji Navitel.Navigator 11 jest dostępne, jeśli usługa wyszukiwania głosowego jest zainstalowana na Twoim urządzeniu.

Aktualizacja poprawiła również wskazówki głosowe dotyczące nadchodzących manewrów, ostrzeżeń o kamerach i wypadkach drogowych, które są teraz włączone nawet wtedy, gdy aplikacja jest zwinięta. Użytkownik usłyszy wskazówki głosowe, gdy ekran urządzenia jest zablokowany, oszczędzając jego baterię.

Wyszukiwanie punktów POI

Wszystkie punkty POI są podzielone na kategorie i wyświetlane za pomocą przyjaznych dla użytkownika ikon pod paskiem wyszukiwania. Na przykład po naciśnięciu ikony "Rozrywka" pojawi się lista rozwijana z podkategoriami, takimi jak kina, teatry, ogrody zoologiczne, bary / kluby nocne, kasyna, kręgle, cyrki oraz parki i ogrody.

W pasku wyszukiwania POI pojawiła się nowa kategoria Transport, która pomoże znaleźć lotniska, stacje metra, stacje kolejowe i porty. Jako dodatkowy bonus użytkownicy dostają listę najbliższych przystanków komunikacji naziemnej oraz odległość od nich. Ulepszona została również kategoria Parkingi. Obecnie wyświetlane są wszystkie najbliższe parkingi i również odległość od nich. Można też znaleźć parking dla pojazdów ciężkich i kempingów.

Aby wyświetlić dodatkowe informacje na mapie istnieje funkcja zapisania ulubionych punktów POI dotykając ikony flagi, gdzie można wybrać kategorię zapisywanego punktu i jego opis.

Użytkownicy urządzeń Huawei i Honor opartych na systemie operacyjnym Android mogą dokonać aktualizacji do Navitel Navigator 11 w AppGallery.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser