• Grzegorz Szczypa

Jak GPS pomógł zdobyć medale olimpijskie w Tokio? Spytajcie Catapult!

Ciekawych czasów doczekaliśmy – sport profesjonalny jest na tak wysokim poziomie, że o wygranej decyduje technologia. Catapult wie, jak zdobywać medale na olimpiadzie i używa do tego systemu GNSS. Firma twierdzi, że pomogła sportowcom na igrzyskach w Tokio w zdobyciu 24 medali.

Jak GPS pomógł zdobyć medale olimpijskie w Tokio?

Od jakiegoś czasu wiadomo, że o zwycięstwie w sporcie na poziomie mistrzowskim decydują drobiazgi, których waga jest istotna jedynie dla profesjonalistów. Takim narzędziem będzie m.in. rozwiązanie proponowane przez markę Catapult, która zapewnia system Vector, dostarczający danych wspierających w podejmowaniu decyzji dotyczących wyników czy ryzyka związanych z poszczególnym zawodnikiem.

Specjalne kamizelki z zaszytym modułem Vector GNSS/LPS łączą możliwości GNSS z technologią Catapult ClearSky LPS, dzięki czemu mogą dostarczać dane śledzenia zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz.

W praktyce narzędzie to pozwala na analizę danych pochodzących z GPS, GLONASS i SBAS, łączonych z pozycjonowaniem lokalnym ClearSky, które analizowane są wspólnie z danymi pochodzącymi z czujnika tętna, akcelerometru i żyroskopu. Dzięki temu można monitorować jednocześnie do 100 sportowców i śledzić ich zachowanie, wiedząc, na co należy zwrócić baczniejszą uwagę.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser