Specjalista w Zakładzie Teledetekcji Satelitarnej, Centrum Meteorologicznej Osłony Kraju IMGW (Kraków)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy poszukuje pracownika na stanowisko:

Specjalista (Data Science/Python) w Zakładzie Teledetekcji Satelitarnej, Centrum Meteorologicznej Osłony Kraju

Miejsce pracy: Kraków

Kluczowe obowiązki:

  • Tworzenie programów na potrzeby jedynej w Polsce Stacji Odbioru i Przesyłania Danych satelitarnych z dbaniem o przejrzystość i jakość kodu.
  • Implementacja i konfiguracja oprogramowania.
  • Opracowywanie metodyki produktów bazujących na danych satelitarnych.
  • Analiza zdjęć i danych satelitarnych.
  • Tworzenie i walidacja zbiorów danych satelitarnych i pomocniczych.
  • Podstawowa obsługa sprzętu do odbioru zdjęć satelitarnych.

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe (fizyka, astronomia, informatyka, meteorologia, geografia, geofizyka, elektronika lub podobne).
  • Zainteresowania z zakresu teledetekcji satelitarnej.
  • Samodzielność w realizacji zadań.
  • Zadaniowe podejście do wykonywanych zadań.
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Analityczne myślenie.
  • Dobra organizacja pracy.
  • Znajomość systemów operacyjnych Windows i Linux z elementami administracji.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym samodzielne korzystanie z dokumentacji technicznej.

Mile widziane:

  • Znajomość języka programowania Python.
  • Znajomość innych języków programowania (C, Pascal).
  • Znajomość HTML, PHP, CSS.
  • Znajomość podstaw programowania obiektowego.
  • Znajomość narzędzi do pracy z danymi satelitarnymi.
  • Znajomość aplikacji GIS.
  • Znajomość zagadnień łączności satelitarnej i elektroniki.

Termin składania dokumentów mija 28 lutego 2023 r.

Treść ogłoszenia na stronie IMGW