Specjalista w Zakładzie Prognoz Numerycznych COSMO IMGW (Warszawa)

IMGW-PIB poszukuje pracownika na stanowisko:

Specjalisty w Zakładzie Prognoz Numerycznych COSMO Centrum Modelowania Meteorologicznego

Kluczowe obowiązki:

  • Realizacja zadań prowadzonych w ramach Zakładu Prognoz Meteorologicznych COSMO, w szczególności w zakresie asymilacji danych pomiarowych w numerycznych modelach prognoz pogody, analizy, rozwoju i optymalizacji fizycznych parametryzacji, weryfikacji wyników prognoz oraz przygotowywania dedykowanych produktów na potrzeby odbiorców. Ponadto:
  • prowadzenie prac naukowo-badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych w dziedzinie numerycznych modeli meteorologicznych, modelowania fizyki i dynamiki procesów atmosferycznych oraz innych zagadnień obliczeniowej dynamiki przepływów;
  • przygotowywanie wniosków o finansowanie projektów badawczych;
  • uczestniczenie w projektach konsorcjum COSMO, grantach wewnętrznych lub zamawianych.;
  • współpraca z krajowymi i międzynarodowymi zespołami i ośrodkami prowadzącymi prace badawcze i wdrożeniowe w tych dziedzinach;
  • współpraca merytoryczna z pozostałymi pracownikami ZPN COSMO oraz innymi komórkami organizacyjnymi IMGW-PIB w zakresie kompetencji;
  • publikowanie wyników prac badawczych, uczestnictwo w seminariach i sympozjach instytutowych, krajowych oraz międzynarodowych konferencjach naukowych;
  • udział w opracowywaniu systematycznych sprawozdań merytorycznych;
  • podnoszenie kwalifikacji i umiejętności zawodowych oraz rozwój naukowy;
  • udział w szkoleniach z zakresu wykonywanych obowiązków oraz technologii informatycznych;
  • śledzenie postępu i osiągnięć w zakresie prac badawczych i rozwojowych prowadzonych na świecie i ich wykorzystywanie we własnej pracy naukowej.

Oczekiwania

  • Ukończone studia II stopnia (magisterskie) lub student V roku studiów z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych (preferowane kierunki to fizyka, fizyka atmosfery, astronomia, matematyka stosowana, informatyka, geodezja i kartografia, meteorologia).
  • Znajomość metod analiz, przetwarzania i wizualizacji danych.
  • Umiejętności programowania, znajomość języka Fortran, środowisk R lub Python.
  • Dobra lub minimum podstawowa znajomość środowiska Linux.
  • Znajomość języka angielskiego, umożliwiająca komunikację, opracowywanie prac naukowych oraz prezentację wyników na konferencjach i seminariach.
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Skrupulatność i odpowiedzialność.

Mile widziane:

  • Podstawowa wiedza z zakresu meteorologii, numerycznego modelowania pogody.
  • Doświadczenie w prowadzenia prac naukowo-badawczych i rozwojowych.

IMGW oferuje:

  • Możliwość rozwoju osobistego, poszerzenia wiedzy i umiejętności oraz zdobycia atrakcyjnego doświadczenia zawodowego, w Instytucji o 100-letniej tradycji, nastawionej na innowacje i doskonalenie w zakresie nowoczesnych technologii badawczych.
  • Możliwość współpracy na arenie międzynarodowej w ramach działań konsorcjum COSMO (Consortium for Small-scale Modeling) oraz organizowanych projektach badawczych.
  • Współpracę z gronem wysoko wykwalifikowanych specjalistów.
  • Umowę o pracę.
  • Dodatkowe ubezpieczenie na życie.
  • Prywatną opiekę medyczną.
  • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.
  • Pracownicze Plany Kapitałowe.
  • Pracowniczy Program Emerytalny.
  • Szkolenia, możliwość rozwoju i poszerzania kompetencji.
  • Możliwość awansów pionowych i poziomych.