Geoinformatyk (Warszawa)

Firma Astri Polska poszukuje osoby na stanowisko:

Geoinformatyk

Zadania:

Przetwarzanie i udostępnianie danych przestrzennych w ramach podstawowej działalności firmy Astri Polska oraz projektach realizowanych przez Astri Polska, w tym w szczególności:

  • Pozyskiwanie, przetwarzanie i analiza zdjęć satelitarnych optycznych i radarowych;
  • Wykonywanie analiz przestrzennych i studiów środowiskowych;
  • Opracowywanie chmur punktów z LiDAR;
  • Integracja danych z różnych źródeł;
  • Tworzenie i zarządzanie bazami danych przestrzennych; Publikacja danych w Internecie (WMS, WFS);
  • Rozwój aplikacji GIS i systemów informacji przestrzennej, w tym systemów 3D;
  • Przygotowywanie analiz technicznych, studiów wykonalności w obszarze zobrazowań satelitarnych, systemów GIS; Realizacja kontraktów z klientami oraz dostawa produktów do klienta;
  • Wsparcie techniczne klientów;
  • Wsparcie w pracach realizowanych w dziale Aplikacji i Usług Satelitarnych.

Wymagania konieczne:

  • Wykształcenie wyższe magisterskie.
  • Minimum 3 lata doświadczenia w pracy w obszarze geodezji, geoinformatyki, fotogrametrii, teledetekcja i GIS.
  • Biegła znajomość oprogramowania ArcGIS, qGIS oraz ERDAS Imagine.
  • Umiejętność pracy z bazą danych PostGIS/PostgreSQL .
  • Praktyczna znajomość rozwiązań serwerowych np. Geoserver.
  • Doświadczenie przy pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych przestrzennych.
  • Komunikatywność, samodzielność, sumienność, doskonała organizacja czasu pracy.
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym.

Wymagania pożądane:

  • Doświadczenie w programowaniu GIS w języku skryptowym Python/JAVA.
  • Znajomość różnych formatów danych.
  • Doświadczenie w pracy z obrazami satelitarnymi.
  • Doświadczenie w pracy z danymi z programu Copernicus.
  • Doświadczenie w pracy w interdyscyplinarnych, w tym w międzynarodowych zespołach.

Oferowane warunki:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • udział w ciekawych krajowych i międzynarodowych projektach
  • bardzo dobra atmosfera pracy w młodym i dynamicznym zespole
  • pakiet prywatnej opieki medycznej

Miejsce pracy: Tamka 3, 00-349 Warszawa

Liczba Wakatów: 1 (pełny etat)

Adres składania aplikacji Oraz rodzaj wymaganych dokumentów: