Specjalista w Dziale Baz Danych i Ekspertyz IMGW (Warszawa)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej- Państwowy Instytut Badawczy poszukuje kandydatów do pracy na stanowisku:

Specjalisty w Dziale Baz Danych i Ekspertyz

Liczba etatów: 1

Miejsce pracy: Warszawa, ul. Podleśna 61

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe: geografia, ochrona środowiska, inżynieria środowiska lub pokrewne;
  • znajomość zagadnień meteorologii i hydrologii;
  • znajomość obsługi komputera;
  • znajomość programów pakietu MS Office;
  • mile widziana znajomość aplikacji GIS;
  • znajomość języka angielskiego w stopniu co najmniej podstawowym;
  • umiejętność pracy samodzielnej i w zespole;
  • sumienność i dokładność;
  • dobra organizacja pracy.

Główne obowiązki:

  • przyjmowanie i rejestracja papierowych materiałów pomiarowo-obserwacyjnych;
  • wykonywanie kontroli danych meteorologicznych i ich oceny jakościowej;
  • udział w bieżącej aktualizacji zbiorów Centralnej Bazy Danych Historycznych;
  • przygotowywanie danych do wymiany międzynarodowej;
  • przygotowywanie opracowań dla Głównego Urzędu Statystycznego;
  • udział w pracach rozwojowych i eksploatacji systemów bazodanowych IMGW-PIB;
  • eksploatacja i udział w pracach rozwojowych Centralnej Bazy Danych Historycznych;
  • udział w opracowywaniu Roczników Meteorologicznych;
  • współpraca przy testowaniu i wdrażaniu nowego oprogramowania firmowego;
  • wprowadzanie danych z dokumentów papierowych na nośniki cyfrowe.

Oferujemy:

  • zatrudnienie w ramach umowy o pracę;
  • możliwość doskonalenia zawodowego.