Programista / geoinformatyk (Warszawa)

Centrum Badań Kosmicznych PAN jest jedynym instytutem w Polsce, którego działalność związana jest z prowadzeniem badań przestrzeni okołoziemskiej, ciał Układu Słonecznego i Ziemi, przy wykorzystaniu technologii kosmicznych i satelitarnych. Centrum Informacji Kryzysowej (CIK CBK PAN) działające w Centrum Badań Kosmicznych PAN to zespół specjalistów w dziedzinie geoinformacji, teledetekcji i zarządzania kryzysowego posiadający doświadczenie w pracy w warunkach operacyjnych. Misją Centrum Informacji Kryzysowej jest zwiększanie efektywności działań w obszarze zarządzania kryzysowego i ratownictwa poprzez rozwój nowych metod i narzędzi wykorzystujących systemy informacji przestrzennej oraz teledetekcję satelitarną i lotniczą. Grupą docelową CIK CBK PAN są użytkownicy z obszaru zarządzania kryzysowego, ratownictwa i ochrony ludności, bezpieczeństwa publicznego oraz organizacje pozarządowe. CIK wpiera działania operacyjne, a także procesy analityczne i planistyczne, organizuje szkolenia i symulacje oraz testy nowych rozwiązań technicznych.

Obecnie do zespołu Centrum Informacji Kryzysowej poszukujemy kandydatów na stanowisku:

Programista / geoinformatyk

WR.110.1.2022

Wymagania:

  • wykształcenie na kierunkach technicznych lub nauk o Ziemi (informatyka, geomatyka, geoinformacja, geodezja i kartografia lub podobne),
  • umiejętności programistyczne (Python, GDAL, Numpy, GitHub, wskazane również JavaScript/HTML),
  • umiejętność administrowania serwerem w systemie Linuks (Debian albo Ubuntu),
  • doświadczenie w pracy w środowiskach chmurowych (Google Earth Engine lub inne),
  • umiejętność pracy z dużymi zbiorami danych,
  • znajomość jęz. angielskiego na poziomie umożliwiającym komunikację i czytanie branżowej literatury oraz tworzenie dokumentacji,
  • umiejętność analitycznego myślenia i szybkiego uczenia się,
  • komunikatywność, umiejętność pracy w zespole.

Mile widziane:

  • doświadczenie w analizie obrazów satelitarnych i lotniczych,
  • doświadczenie w analizie danych przestrzennych,
  • znajomość programów teledetekcyjnych i GIS-owych.

Obowiązki i zadania:

  • utrzymanie i rozwijanie automatycznych serwisów służących do przetwarzania i wizualizacji teledetekcyjnych danych satelitarnych, tworzenie algorytmów i przygotowywanie narzędzi informatycznych umożliwiających automatyzację procesów przetwarzania danych przestrzennych, w tym zobrazowań satelitarnych,
  • tworzenie dokumentacji projektowej.

Oferujemy:

  • pracę na cały lub część etatu w oparciu o umowę o pracę,
  • możliwość telepracy w części etatu,
  • satysfakcjonujące wynagrodzenie w zależności od kwalifikacji,
  • realizację zadań umożliwiających rozwój umiejętności zawodowych,
  • okazję do poznania problematyki zarządzania kryzysowego,
  • satysfakcję z udziału w rozwoju systemów służących bezpieczeństwu ludzi,
  • kartę MultiSport.

Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi tylko na wybrane aplikacje.

Prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dostarczonych przeze mnie dokumentach aplikacyjnych przez Centrum Badań Kosmicznych PAN z siedzibą w Warszawie przy ul. Bartyckiej 18A, 00-716, dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). W przypadku chęci uczestniczenia w przyszłych procesach rekrutacyjnych prosimy o umieszczenie w dokumentach aplikacyjnych następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CBK PAN moich danych osobowych w przyszłych procesach rekrutacyjnych w okresie dwóch lat od dnia mojego zgłoszenia do udziału w aktualnym postępowaniu rekrutacyjnym.

Źródło: CBK PAN