Rozporządzenie w sprawie GESUT opublikowane
W Dzienniku Ustaw pod pozycją 1938, 23 listopada zostało opublikowane Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 21 października 2015 r. w sprawie powiatowej bazy GESUT i krajowej bazy GESUT.
Rozporządzenie w sprawie BDOT500 i mapy zasadniczej podpisane
Minister Administracji i Cyfryzacji, podpisał 2 listopada 2015 r., rozporządzenie w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej.
Rozporządzenie w sprawie baz GESUT podpisane
Minister Administracji i Cyfryzacji, 21 października br., podpisał rozporządzenie w sprawie powiatowej bazy GESUT i krajowej bazy GESUT.
Senat za nowelizacją prawa geodezyjnego
Podczas 75. posiedzenia Senatu przyjęto nowelizację ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne z dnia 15 maja 2015 r.
Kontrowersje wokół ostatnich zmian w prawie geodezyjnym
Na ostatnim posiedzeniu Sejmu (15 maja) przyjęto nowelizację doprecyzowującą Prawo geodezyjne i kartograficzne. Teraz ustawą zajmie się Senat. Zmiany jednak nie podobają się geodetom, którzy m.in. zarzucają niezgodność ustawy z Konstytucją.
Wyjaśnienia do nowelizacji prawa geodezyjnego
Polskie Towarzystwo Geodezyjne opublikowało na swojej stronie internetowej odpowiedzi Głównego Geodety Kraju na zagadnienia i pytania związane z nowelizacją ustawy Pgik, które z pewnością przydadzą się wszystkim osobom zainteresowanym prawem geodezyjnym.
Uwagi Stowarzyszenia Geodetów Polskich do Pgik
Stowarzyszenia Geodetów Polskich przekazało Głównemu Geodecie Kraju propozycje i uwagi do aktualnie obowiązującego Prawa geodezyjnego i kartograficznego wraz z propozycjami prac nad nowym Prawem.
Informacja GUGiK w sprawie wygasłych rozporządzeń
Na stronie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii opublikowano informację dotyczącą wygasłych 13 stycznia 2015 r. dwóch rozporządzeń: w sprawie GESUT i BDOT oraz mapy zasadniczej z dnia 12 lutego 2013 r. oraz w sprawie rodzajów prac geodezyjnych i kartograficznych mających znaczenie dla obronności i bezpieczeństwa państwa z dnia 26 maja 2010 roku.
Zielona Góra większa po Nowym Roku
Z dniem 1 stycznia 2015 r. wchodzi w życie nowe rozporządzenie Rady Ministrów wprowadzające zmiany na adminstracyjnej mapie Polski. Największe dotyczą Zielonej Góry.
Więcej artykułów
- Nowe rozporządzenia do nowelizacji Pgik
- Nowelizacja Prawa geodezyjnego i kartograficznego opublikowana
- Prezydent podpisał nowelizację Pgik
- Pozytywnie o rozporządzeniach do nowelizacji Pgik
- Senat przyjął nowelizację Pgik
- Komisje senackie przyjęły projekt nowelizacji Pgik
- Nowelizacja Pgik trafiła do Senatu
- Projekt nowelizacji Pgik po drugim czytaniu w Sejmie
Strona 16 z 25

