Rozporządzenie w sprawie GESUT opublikowane

W Dzienniku Ustaw pod pozycją 1938, 23 listopada zostało opublikowane Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 21 października 2015 r. w sprawie powiatowej bazy GESUT i krajowej bazy GESUT.

Rozporządzenie w sprawie BDOT500 i mapy zasadniczej podpisane

Minister Administracji i Cyfryzacji, podpisał 2 listopada 2015 r., rozporządzenie w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej.

Rozporządzenie w sprawie baz GESUT podpisane

Minister Administracji i Cyfryzacji, 21 października br., podpisał rozporządzenie w sprawie powiatowej bazy GESUT i krajowej bazy GESUT.

Senat za nowelizacją prawa geodezyjnego

Podczas 75. posiedzenia Senatu przyjęto nowelizację ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne z dnia 15 maja 2015 r.

Kontrowersje wokół ostatnich zmian w prawie geodezyjnym

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu (15 maja) przyjęto nowelizację doprecyzowującą Prawo geodezyjne i kartograficzne. Teraz ustawą zajmie się Senat. Zmiany jednak nie podobają się geodetom, którzy m.in. zarzucają niezgodność ustawy z Konstytucją.

Wyjaśnienia do nowelizacji prawa geodezyjnego

Polskie Towarzystwo Geodezyjne opublikowało na swojej stronie internetowej odpowiedzi Głównego Geodety Kraju na zagadnienia i pytania związane z nowelizacją ustawy Pgik, które z pewnością przydadzą się wszystkim osobom zainteresowanym prawem geodezyjnym.

Uwagi Stowarzyszenia Geodetów Polskich do Pgik

Stowarzyszenia Geodetów Polskich przekazało Głównemu Geodecie Kraju propozycje i uwagi do aktualnie obowiązującego Prawa geodezyjnego i kartograficznego wraz z propozycjami prac nad nowym Prawem.

Informacja GUGiK w sprawie wygasłych rozporządzeń

Na stronie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii opublikowano informację dotyczącą wygasłych 13 stycznia 2015 r. dwóch rozporządzeń: w sprawie GESUT i BDOT oraz mapy zasadniczej z dnia 12 lutego 2013 r. oraz w sprawie rodzajów prac geodezyjnych i kartograficznych mających znaczenie dla obronności i bezpieczeństwa państwa z dnia 26 maja 2010 roku.

Zielona Góra większa po Nowym Roku

Zielona Góra po połączeniu (po prawej) (źródło: gazetalubuska.pl)Z dniem 1 stycznia 2015 r.  wchodzi w życie nowe rozporządzenie Rady Ministrów wprowadzające zmiany na adminstracyjnej mapie Polski. Największe dotyczą Zielonej Góry.

Strona 16 z 25

Nasze patronaty

Informacja Przestrzenna IMPULSem dla rozwoju lokalnego
10 czerwca 2026
Geospatial and Space Technology Forum 2026
24–25 czerwca 2026
Intergeo 2026
15-17 września 2026
BUDMA 2026
3-6.02.2026
GeoConnect Expo
14-15 czerwca 2026

Mapa GIS

Znajdź firmę, sklep, studia...