Wyjaśnienia do nowelizacji prawa geodezyjnego

Polskie Towarzystwo Geodezyjne opublikowało na swojej stronie internetowej odpowiedzi Głównego Geodety Kraju na zagadnienia i pytania związane z nowelizacją ustawy Pgik, które z pewnością przydadzą się wszystkim osobom zainteresowanym prawem geodezyjnym.

Ponad 100 pytań zgłoszonych przez członków PTG zostało wysłanych do Ministra Administracji i Cyfryzacji w lipcu ubiegłego roku. Odpowiedź z MAiC wraz wyjaśnieniami Głównego Geodety Kraju przyszła pod koniec 2014 roku. Najpierw z odpowiedziami zapoznali się członkowie PTG, a teraz udostępnione zostały wszystkim zainteresowanym.

Jak czytamy na stronie Towarzystwa, odpowiedzi udzielone przez GGK wyjaśniają i doprecyzowują wiele kwestii, co z pewnością przyczyni się do lepszego zrozumienia skomplikowanych przepisów i ujednolicenia ich stosowania na terenie całego kraju. Dotyczy to z pewnością problematyki nowych zasad dokonywania kontroli przedsiębiorców, zakresu i zasad udostępniania materiałów zasobu, a także stosowania znowelizowanych przepisów w zakresie ponoszenia odpowiedzialności zawodowej.

Źródło: PTG

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser