GGK w zespole do zmian prawa budowlanego

Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński powołał Waldemara Izdebskiego, Głównego Geodetę Kraju w skład zespołu pracującego nad reformą prawa budowlanego oraz systemu planowania i zagospodarowania przestrzennego.

Zespół doradczy, istniejący od 10 maja br., pracuje nad uproszczeniem oraz skróceniem procesu inwestycyjno-budowlanego. Założeniem prac zespołu jest również poprawa funkcjonowania systemu planowania i zagospodarowania przestrzennego poprzez wprowadzenie nowych mechanizmów prorozwojowych i przyjaznych inwestorowi. W skład grupy doradczej wchodzą przedstawiciele środowisk uczestniczących w kształtowaniu przestrzeni publicznej, w tym z urbaniści, architekci i deweloperzy.

Prace zespołu są kontynuacją dotychczasowych działań resortu, mających na celu zapewnienie zrównoważonego rozwoju kraju przy zachowaniu ładu przestrzennego i uwzględnieniu interesu publicznego. Zespół korzysta z dorobku swoich poprzedników, m.in. działających w ostatnim czasie zespołów wewnątrzresortowych. W tym zakresie członkowie zespołu dokonują przeglądu projektów aktów prawnych, w szczególności projektu kodeksu urbanistyczno-budowlanego.

Źródło: MIiR

Nasze patronaty

Informacja Przestrzenna IMPULSem dla rozwoju lokalnego
10 czerwca 2026
Geospatial and Space Technology Forum 2026
24–25 czerwca 2026
Intergeo 2026
15-17 września 2026
BUDMA 2026
3-6.02.2026
GeoConnect Expo
14-15 czerwca 2026

Mapa GIS

Znajdź firmę, sklep, studia...