PTG pisze do marszałka Sejmu z żądaniem wstrzymania prac nad prawem geodezyjnym

PTG pisze do marszałka Sejmu z żądaniem wstrzymania prac nad prawem geodeyzjnymZarząd Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego  w dniu 10 kwietnia 2020 r. wysłał do marszałka Sejmu  żądanie natychmiastowego wstrzymania prac legislacyjnych dotyczących projektu ustawy zmieniającej ustawę Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz niektórych innych ustaw.

Polskie Towarzystw Geodezyjne uważa, iż wprowadzenie w czasie epidemii koronawirusa tak istotnych zmian w prawie, oprócz dodatkowego chaosu, nie spowoduje żadnych pozytywnych skutków.

"W tych czasach, gdy firmy geodezyjne walczą o przetrwanie, gdy starostwa powiatowe są w większości przypadków niedostępne, gdy zawieszeniu uległy wszelkie terminy procesowe, wprowadzenie tak istotnych zmian w obowiązującym prawie jest działaniem nieodpowiedzialnym i wręcz szkodliwym dla nas i naszych klientów. Nie ulega wątpliwości, że nowe przepisy, to nowe ich interpretacje i dodatkowy chaos w branży. Skutkiem czego zapewne będzie paraliż inwestycji bez których nasza gospodarka nie ma szans na jakąkolwiek stabilizację" - czytamy w uzasadnieniu.

Treść pisma PTG do marszałka Sejmu [pdf]

 

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser