• gisplay.pl

Stanowisko Geo-System w sprawie publikacji zbiorów zagospodarowania przestrzennego

Firma Geo-System opublikowała na swojej stronie internetowej komentarz do zapytań kierowanych do gmin w trybie dostępu do informacji publicznej i ponowionych wniosków w zakresie publikacji zbiorów zagospodarowania przestrzennego.

Stanowisko Geo-System to odpowiedź na dużą ilość wniosków do gmin w trybie dostępu do informacji publicznej w zakresie funkcjonowania usług danych przestrzennych w obszarze zagospodarowania przestrzennego i zarzutów w sprawie wadliwości usług sieciowych dostępnych w oprogramowaniu spółki.

Jak podkreśla Geo-System w komentarzu dostępnym na firmowym blogu, wskazane w komentarzu do zapytania twierdzenia o wadliwości usług są nieprawdziwe. Według Geo-System wnioskodawcy wadliwie interpretują zapisy art 67c ust 1 ustawy w zakresie przystąpienia. Uchwała o przystąpieniu do sporządzenia mpzp nie jest aktem. Do usług sieciowych włączane są tylko i wyłącznie akty, które są wymienione w art 67a ust 2 o infrastrukturze informacji przestrzennej.

Według Geo-System przyjęta forma zarzucania gmin wnioskami to nic innego jak przygotowanie gmin pod ofertę handlową.

"Takie działanie jest dla nas, firmy z ponad 30letnią tradycją, zwyczajnie haniebna i niegodna podmiotu realizującego usługi dla klientów z obszaru administracji publicznej i wymaga potępienia" - czytamy na blogu firmy.

Nasze patronaty

Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK
12-14.06.2023
Konferncja "Geoinformacja: Nauka – Praktyka – Edukacja"
1-3 grudnia 2022
GIS Day 2022 w Poznaniu
16 listopada 2022
Wrocławski GIS Day
16-17 listopada 2022

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018