Program konferencji "Innowacyjne technologie geodezyjne - zastosowanie w różnych dziedzinach gospodarki"

Znany jest już szczegółowy program Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Innowacyjne technologie geodezyjne - zastosowanie w różnych dziedzinach gospodarki", która w dniach 7-9 czerwca br. odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Cyziówka pod Rzeszowem.

Czytaj więcej...

Kolejna edycja konferencji GIS w Inżynierii Środowiska za nami

GIS w Inżynierii Środowiska  - Jury (Foto: Damina Wójcik)W minioną środę (17 maja) na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie odbyła się już trzecia edycja konferencji „GIS w Inżynierii Środowiska”, której głównym organizatorem jest Sekcja Środowiskowa Koła Naukowego „KNGK Geoinformatyka”.

Czytaj więcej...

Sympozjum EUREF we Wrocławiu

W dniach 17-19 maja 2017 r. we Wrocławiu odbywa się  Sympozjum europejskiej podkomisji Międzynarodowej Asocjacji Geodezyjnej- IAG do spraw układów odniesień EUREF 2017, którego organizatorem jest Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

IV Konferencja Techniczna „Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK"

Ruszyły już zapisy na IV edycję konferencji technicznej pt.: „Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK". Konferencja, tak jak w latach poprzednich, odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Warszawianka w Jachrance w dniach 13-15 września 2017 roku.

Czytaj więcej...

Szkolenie z cyfrowych planów w Warszawie

W dniu 20 czerwca 2017 roku w Warszawie odbędzie się szkolenie „Cyfrowe plany zagospodarowania przestrzennego w mieście inteligentnym – ustawa o infrastrukturze informacji przestrzennej, zarządzanie miastem, potrzeby mieszkańców oraz e-usługi".

Czytaj więcej...

GIS Challenge 2017 - wyniki

W ubiegłym tygodniu w Lublinie odbyły się I Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne - GIS Challenge 2017, podczas których studenci kierunków geoinformatycznych, geodezyjnych, geograficznych oraz pokrewnych rywalizowali o miano najlepszej akademickiej drużyny w Polsce. Kto wygrał?

Czytaj więcej...

Relacja z GeoPikniku

Geopiknik 2017 (fot. facebook.com/Geoida/)Jak co roku w Józefosławiu, na terenie Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjnego Politechniki Warszawskiej odbyła się kolejna edycja GeoPikniku - najlepszej geodezyjnej imprezy roku. Zebrali się studenci, pracownicy wydziału oraz mieszkańcy Józefosławia, aby wspólnie przy słonecznej pogodzie spędzić ostanie dni majówki.

Czytaj więcej...

Zapowiedź IV edycji Konferencji „Informacja przestrzenna nowym impulsem dla rozwoju lokalnego”

Konferencja „Informacja przestrzenna nowym impulsem dla rozwoju lokalnego”, która odbędzie sie 1 czerwca 2017 r. we Wrocławiu, skierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli samorządów lokalnych. Jej ideą jest pokazanie dobrych praktyk w zarządzaniu przestrzenią na szczeblu lokalnym z zastosowaniem systemów informacji przestrzennej.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Start Konferencje