Rozmawiano o wyzwaniach kartografii geologicznej w Polsce

Sesja kartograficzna pt. „Współczesne wyzwania kartografii geologicznej w Polsce” (fot. PIG-PIB)W dniach 20-21 marca 2017 roku w Warszawie odbyła się dwudniowa sesja kartograficzna pt. „Współczesne wyzwania kartografii geologicznej w Polsce” zorganizowana przez PIG-PIB we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim.

Czytaj więcej...

Jak prowadzić zajęcia edukacyjne wykorzystując Geoportal Województwa Łódzkiego?

Departament Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi organizują dla nauczycieli bezpłatny kurs doskonalący „Po Łódzkiem wojaże z Geoportalem w parze, czyli jak atrakcyjnie prowadzić zajęcia edukacyjne z aplikacją mapową Geoportal Województwa Łódzkiego”.

Czytaj więcej...

Szkolenia enviDMS

enviDMSGłówny Geodeta Kraju zaprasza na szkolenia z wykorzystania oraz praktycznego zastosowania kartograficznych opracowań tematycznych w postaci cyfrowych map hydrograficznych opracowanych w ramach Projektu enviDMS.

Czytaj więcej...

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna "Kartografia numeryczna i informatyka geodezyjna"

W dniach 6-8 września 2017 r. w Iwoniczu-Zdroju odbędzie sie VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna na temat "Kartografia numeryczna i informatyka geodezyjna" organizowana przez Zakład Geodezji i Geotechniki Politechniki Rzeszowskiej.

Czytaj więcej...

Leica Tour na południu Polski

W pierwszym tygodniu kwietnia Leica Geosystems zaprasza na wyjątkowy pokaz zaawansowanych rozwiązań pomiarowych w kilku miejscowościach na południu Polski.

Czytaj więcej...

W Gdańsku szkoleniu z zakresu informatyzacji MPZP

W dniu 21 kwietnia 2017 r. w Gdańsku odbędzie się szkolenie „Cyfrowe plany zagospodarowania przestrzennego w mieście inteligentnym – ustawa o infrastrukturze informacji przestrzennej, zarządzanie miastem, potrzeby mieszkańców oraz e-usługi".

Czytaj więcej...

Zapowiedź III edycji konferencji GIS w inżynierii środowiska

W dniu 17 maja br. na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się organizowana przez Sekcję Środowiskową Studenckiego Koła Naukowego "KNGK Geoinformatyka" trzecia edycja konferencji mającej na celu promowanie rozwiązań geoinformatycznych w projektach dotyczących środowiska naturalnego i antropogenicznego.

Czytaj więcej...

smart3Dcity - nowa oferta firmy SHH

smart3Dcitysmart3Dcity to nowa inicjatywa adresowana do przedstawicieli jednostek urzędów miejskich oraz całego sektora związanego z planowaniem, projektowaniem oraz wykorzystaniem zabudowy i infrastruktury miejskiej. Podczas konferencji, która odbędzie się 26 kwietnia we Wrocławiu zaprezentowane zostaną praktyczne przykłady tworzenia modeli 3D dla wybranych miast oraz zastosowania w różnych obszarach.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Start Konferencje