logo gisplay

Messtischblatty w dolnośląskim geoportalu

Pasek czasu w module „Mapy historyczne 1883-1945" dolnośląskiego geoportalu został uzupełniony o starsze arkusze niemieckich map topograficznych Messtischblatt 1:25 000 z lat 1883 – 1942.

Zniszczenia lasów na zobrazowaniach satelitarnych Planet

Nawałnica, która w nocy z 11 na 12 sierpnia br. przeszła przez powiat chojnicki na Pomorzu, zniszczyła ok. 38 tys. hektarów drzewostanów, a straty w drewnie sięgają 7 mln metrów sześciennych. Już 13 sierpnia, czyli drugiego dnia po nawałnicy, były dostępne pierwsze obrazy zarejestrowane przez satelity Planet dla terenu dotkniętego klęską żywiołową.

Geo-Map od teraz również w wersji 64-bitowej

Geo-Map 64Firma Geo-System udostępniła najnowszą wersję Systemu Informacji o Terenie GEO-MAP oznaczoną numerem 10.36, która od tej chwili w pełni może wykorzystywać 64-bitową architekturę systemu Windows.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa doceniona przez Esri

Podczas tegorocznej konferencji Esri w San Diego Polska Policja otrzymała nagrodę SAG (Special Achievement in GIS) za projekt Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz wdrażanie GIS-u w strukturach Biura Wywiadu i Informacji Kryminalnej, Biura Ruchu Drogowego i Biura Prewencji.

Będzie aktualizacja map zagrożenia powodziowego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy wraz z firmami Arcadis i MGGP S.A. dokona przeglądu i aktualizacji map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego na obszarze Polski.

Komenda Wojewódzka Policji partnerem SIPWŚ

Komenda Wojewódzka Policji partnerem SIPWŚ (fot. UM Województwa Świętokrzyskiego)We wtorek, 8 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim marszałek Adam Jarubas i członek Zarządu Województwa Agata Binkowska podpisali z Komendantem Wojewódzkim Policji w Kielcach insp. Dariuszem Augustyniakiem porozumienie o współpracy w zakresie tworzenia, utrzymania, eksploatacji i rozwijania Systemu Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego.