LP360 już w Łodzi

Szkolenie z użytkowania programu LP360 w MPU w Łodzi (fot. ProGea 4D)Miejska Pracowania Urbanistyczna w Łodzi została wyposażona w oprogramowanie LP360, a jej pracownicy przeszli kompleksowe szkolenie z użytkowania programu oraz analizy danych przestrzennych.

Czytaj więcej...

Sprawdź na mapie, gdzie rosną niebezpieczne barszcze

Na stronie barszcz.edu.pl znajdziemy aktualną mapą stanowisk barszczu Sosnowskiego i barszczu olbrzymiego, które zawierają toksyczne substancje zagrażające zdrowiu i życiu ludzi oraz zwierząt.

Czytaj więcej...

Gdzie jeszcze istnieją komunistyczne nazwy ulic?

Powstała interaktywna mapa prezentująca problem ciągłego funkcjonowania w przestrzeni publicznej nazw ulic propagujących komunizm i inne ustroje totalitarne.

Czytaj więcej...

Jak rozwiązania GIS wspierają proces decyzyjny związany z wyborem miejsca pod inwestycję?

Wzrost liczby danych powoduje, że wiodący gracze na rynku nieruchomości coraz częściej zastępują arkusze kalkulacyjne i statystyczne raporty, interaktywnymi mapami, które ułatwiają podjęcie decyzji o wyborze miejsca pod inwestycje. Rozwiązania te oprócz wizualizacji danych w postaci cyfrowych map pozwalają na przeprowadzanie pogłębionych analiz, które są łatwiejsze w zrozumieniu przez wszystkich pracowników organizacji.

Czytaj więcej...

Asseco dostarczy systemy bezzałogowe dla nigeryjskiej administracji

Asseco Poland będzie odpowiedzialne za dostawę dla nigeryjskiego stanu Lagos systemu przeznaczonego do wykonywania długotrwałych nalotów fotogrametrycznych, składającego się z autorskiego oprogramowania Asseco GCS (Ground Control Station), sterującego dwoma platformami bezzałogowymi o maksymalnej masie startowej do 25 kg.

Czytaj więcej...

Powstają szczegółowe mapy zieleni Warszawy

W stolicy ruszył projekt polegający na opracowaniu map pokrycia terenu przy wykorzystaniu technik i danych teledetekcyjnych.

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu prac magisterskich

Uczestnicy konkursu (fot. ZGiK UAM)Na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się IX Ogólnopolski Konkurs prac magisterskich z dziedziny kartografii, geomatyki i geoinformacji.

Czytaj więcej...

Konkurs Samorządowy lider cyfryzacji - zgłoszenia do 30 czerwca

Zarząd Województwa Mazowieckiego przedłużył termin składania zgłoszeń do I edycji konkursu pn. "Samorządowy lider cyfryzacji" do 30 czerwca br.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Start GIS