logo gisplay

Ceny mieszkań w Warszawie w 2016 roku

W serwisie mapowym Warszawy opublikowane zostały mapy średnich cen transakcyjnych lokali mieszkalnych dla roku 2016.

Tajemnicze samoloty widmo nad polskimi miastami?

Samolot MGGP Aero Tajemnicze samoloty widmo nad polskimi miastami? „We wtorek niebo nad Kielcami nie było tak spokojne jak zazwyczaj” albo „kilkugodzinne loty tam i z powrotem”. Tak lub podobnie sensacyjnie brzmiała większość artykułów drukowanych w lokalnej prasie np. Nowy Sącz, Kielce. Nie mniej zadziwiająco wątki te były komentowane przez internautów w mediach społecznościowych.

Blisko 3 mln zł na elbląski SIP

Podpisanie umowy na dofinansowanie budowy systemu informacji przestrzennej Elbląga (fot. UM Elbląga)Podpisano umowę na dofinansowanie budowy systemu informacji przestrzennej Elbląga. Miasto ze środków unijnych otrzyma na ten cel 2 966 500 zł.

Zanieczyszczenie powietrza okiem nowego satelity Sentinel-5P

Sentinel-5P obserwuje poziom dwutlenku węgla nad Europą (fot. ESA)Wystrzelony 13 października br. satelita Sentinel-5P dostarczył pierwsze dane ukazujące zanieczyszczenie powietrza. Pozyskane obrazy pokazują wysoką jakość danych, jakie będą dostarczane przez najnowszy nabytek konstelacji Copernicus.

Firmy Esri i Autodesk łączą siły

Firmy Esri i Autodesk poinformowały o nawiązaniu współpracy, która tworzy podwaliny pod nowe rozwiązania do projektowania i zarządzania miastami. Połączenie w jednym środowisku danych 2D i 3D z informacją przestrzenną otwiera zupełnie nowe możliwości dla administracji publicznej, branży deweloperskiej i obywateli w obszarze tworzenia przyjaznej, inteligentnej i bezpiecznej przestrzeni miejskiej.

Usługi zbiorcze w Geoportalu Województwa Łódzkiego

W Geoportalu Województwa Łódzkiego umieszczono dane usług zbiorczych zawierające informacje o miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego pochodzących ze szczebla gminnego oraz o danych ewidencyjnych i sieciach uzbrojenia terenu pochodzących bezpośrednio z jednostek szczebla powiatowego.