logo gisplay

Astri Polska będzie kalibrować antetny GNSS dla systemu Galileo

Astri Polska razem z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie opracują metodologię oraz przygotują środowisko do kalibracji anten GNSS. Na początku stycznia konsorcjum rozpoczęło realizację projektu „GRAVEr”, finansowanego ze środków Europejskiej Agencji Kosmicznej, dzięki któremu, Polska pozyska ważne kompetencje w dziedzinie będącej obecnie niszą na rynku.

Projekt NaviSoC nagrodzony w konkursie Galileo Masters 2018

W 15. edycji prestiżowego konkursu Galileo Masters NaviSoC został uznany najlepszym projektem regionalnym (fot. Galileo Masters)Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, w konsorcjum z rodzimym spin-off’em firmą ChipCraft Sp. z o.o. oraz firmą Inowatronika Tomasz Radomski, został laureatem Regional Prize Winner w konkursie Galileo Masters 2018 wspierającym komercyjne wykorzystanie nawigacji satelitarnej.

Zielonogórscy wolontariusze WOŚP będą wyposażeni w GPS-y

Wolontariusze WOŚP w Zielonej Górze, którzy w niedzielę 13 stycznia będą zbierać datki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, będą wyposażeni w lokalizatory GPS.

Dni przemysłu poświęcone programowi NAVISP

Dni przemysłu poświęcone programowi NAVISP Polska Agencja Kosmiczna zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na dni przemysłu poświęcone programowi NAVISP, ktorego celem jest kreowanie innowacyjnych rozwiązań przeznaczonych na potrzeby nawigacji satelitarnej przy wsparciu państw partycypujących i przemysłu.

AutoMapa pierwszą polską nawigacją z obsługą Apple CarPlay

Do użytkowników AutoMapy na iPhone’ach trafiła najnowsza wersja aplikacji z obsługą CarPlay. AutoMapa jest pierwszym polskim produktem, który po spełnieniu restrykcyjnych wymogów Apple dotyczących certyfikacji, został dopuszczony do dystrybucji i użytkowania na systemach wbudowanych w samochodach.

NAVITEL wydaje aktualizację map Europy Q3 2018

NAVITEL wydaje aktualizację map Europy Q3 2018 (fot. Navitel)Użytkownicy nawigacji Navitel Navigator mogą już korzystać z aktualizacja map Q3 2018, która jest dostępna dla 44 krajów, w tym także dla Polski.

8 milionów adresów w AutoMapie

Producenci AutoMapy opublikowali najnowsze mapy nawigacyjne Polski i Europy w których liczba dokładnych adresów na terenie naszego kraju przekroczyła 8 milionów.

INTERGEO 2018

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
IV Forum Geodezja Przedsiębiorcy Studenci (GPS)

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018