logo gisplay

Z wizą czy bez wizy? Sprawdzisz na tej mapie

Planując większy wyjazd turystyczny, musimy pamiętać nie tylko o spakowaniu bagażu czy kupnie biletów, ale też o sprawdzeniu wszelkich formalności, bez których nie dostaniemy się do różnych państw na całym świecie. Jakie to formalności? Przede wszystkim obowiązek wizowy, który spotkamy jeszcze w wielu krajach, nie tylko tak egzotycznych jak Wietnam, Burkina Faso czy Gabon, ale też choćby Australia, Białoruś czy bardzo  popularny Egipt lub Turcja.

Dane Copernicus Land Monitoring w Geoportalu Województwa Łódzkiego

Tereny zadrzewione (Tree Cover Density TCD) W Geoportalu Województwa Łódzkiego umieszczone zostały adresy usług mapowych WMS zawierających dane z programu Copernicus Land Monitoring. Dotyczą one terenów nieprzepuszczalnych, terenów zadrzewionych, terenów pokrytych roślinnością trawiastą, zbiorników wodnych i obszarów podmokłych.

Nowa odsłona dolnośląskiego geoportalu

Nowa odsłona dolnośląskiego GeoportaluNowe e-usługi, funkcjonalności, narzędzia i bazy danych. To wszystko znajdziemy w rozbudowanym Geoportalu Dolny Śląsk, który właśnie został uruchomiony.

GUS wydał Atlas Przedsiębiorstw

Kierunki pochodzenia kapitału zagranicznego w Polsce w 2017 r. (fot. GUS)Atlas Przedsiębiorstw jest pierwszym opracowaniem graficznym, przygotowanym przez Główny Urząd Statystyczny, przedstawiającym w tak szerokim zakresie dane dotyczące przedsiębiorstw niefinansowych w postaci bogatego zestawu map i wykresów.

Gmina Tuchola będzie miała system GIS za 2 mln zł

Przedsiębiorstwo Komunalne w TucholiPrzedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi rozstrzygnęło przetarg na wykonanie i wdrożenie systemu GIS do zarządzania liniową infrastrukturą wodociągową i kanalizacyjną.

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018