logo gisplay

Przejazdy kolejowe w Geoportalu

Przejazdy kolejnowe w Geoportalu (fot.geoportal.gov.pl)W serwise geoportal.gov.pl udostępniono lokalizację wszystkich przejazdów kolejowych znajdujących się na terenie Polski.

Esri najlepszym dostawcą platform do analiz przestrzennych wg. Forrester

Esri najlepszym dostawcą platform do analiz przestrzennych wg. ForresterFirma Esri po raz kolejny została uznana za lidera wśród firm zajmujących się analizą przestrzenną w organizacjach. Niezależny raport The Forrester Wave: Location Intelligence Platforms, Q4 2018 Evaluation potwierdza pozycję Esri w zakresie technologii inteligentnego geolokalizowania. Firma została wyróżniona w kategoriach „Strategia” oraz „Pozycja na rynku”.

Małopolska zimą

Małopolska zimąMapa przedstawia małopolskie stacje narciarskie wraz z wyciągami, trasy narciarstwa biegowego oraz wydarzenia organizowane przez małopolskie instytucje kultury podczas ferii zimowych 2019 r.

Likwidacja czy kontynuacja? Apel Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska

Stowarzyszenie OpenStreetMap Polska, którego celem jest promocja i wspieranie projektu OpenStreetMap na terenie Polski, apeluje do członków o udział w Walnym Zebraniu, które jest ostatnią szansą, aby zadecydować o przyszłości Stowarzyszenia.

Mapy religijności Polaków za rok 2017

Mapy religijności Polaków za rok 2017 (fot. GIS-Expert)Wzorem lat poprzednich firma GIS-Expert opracowała mapy przedstawiające wybrane wskaźniki religijności Polaków za rok 2017.

Konkurs o Nagrodę Ministra na najlepsze prace z zakresu geoinformacji

Do końca stycznia można składać wnioski w konkursie o Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne, publikacje oraz innowacyjne rozwiązania w dziedzinie geoinformacji.

GIS pomoże w upamiętnieniu cichociemnych

GIS pomoże w upamiętnieniu cichociemnych (fot. NAC)Na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie rozpoczęto realizację projektu „GIS w historii. Możliwości wykorzystania i popularyzacji współczesnych narzędzi geoinformatycznych w naukach humanistycznych na przykładzie czynu zbrojnego cichociemnych”.

INTERGEO 2018

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
IV Forum Geodezja Przedsiębiorcy Studenci (GPS)

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018