logo gisplay

W Jakdojade sprawdzimy opóźnienia komunikacji miejskiej

W Jakdojade sprawdzimy opóźnienia komunikacji miejskiejOd 18 lipca serwis Jakdojade uruchomił funkcję realtime w aplikacjach na Androidzie i iOS, która pozwala sprawdzić opóźnienia i pokazuje na żywo faktyczną lokalizację autobusów i tramwajów. Można już planować podróże w czasie rzeczywistym we Wrocławiu i w Warszawie.

Nietypowe mapy największych miast. Co interesuje turystów, a co mieszkańców?

Nietypowe mapy największych miast. Co interesuje turystów, a co mieszkańców?Artysta Eric Fischer opracował serię map największych miast, które pokazują różnicę w postrzeganiu - i fotografowaniu - miasta z punktu widzenia obu grup. Praca zatytułowana „Mieszkańcy i turyści” gromadzi mapy 136 największych i najczęściej odwiedzanych miast na świecie – znajdziemy tu m.in. Nowy Jork, Berlin, Rio de Janeiro, Hongkong czy … Warszawę.

Wtyczka ULDK od EnviroSolutions

Wtyczka ULDK od EnviroSolutionsFirma EnviroSolutions właśnie opublikowała wtyczkę „Usługa Lokalizacji Działek Katastralnych”, dzięki której w łatwy sposób można wyszukać działkę katastralną oraz pobrać jej geometrię w programie QGIS.

Wrocław. Praktyki przy aktualizacji map powodziowych

Centrum Modelowania Powodziowego i Suszy we Wrocławiu poszukuje chętnych na bezpłatną praktykę przy opracowywaniu map powodziowych z wykorzystaniem oprogramowania GIS.

Do jakich krajów wyjeżdżają studenci? Przepływ między uczelniami na świecie

Na stronach UNESCO znajdziemy skarbnicę interesujących danych z wielu obszarów życia (przede wszystkim edukacji, nauki, kultury czy komunikacji), które charakteryzują się solidną metodologią w ich gromadzeniu i opracowaniu. Jedną z ciekawych funkcjonalności będzie interaktywna mapa obrazująca globalny przepływ studentów pomiędzy państwami.

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018