logo gisplay

Dolnośląskie hałdy na mapie

Specjaliści Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego (PIG-PIB) opracowali bazę danych o dolnośląskich hałdach, zawierającą informacje przestrzenne dotyczące składowisk odpadów pogórniczych w polskiej części Sudetów.

Leica Pegasus:Two Ultimate - mobilna platforma do mapowania

Leica Pegasus: Two Ultimate (fot. Leica Geosystems )Firma Leica Geosystems wypuściła na rynek Leica Pegasus:Two Ultimate - rozszerzenie do istniejących systemów do skanowania kinematycznego, które umożliwia pozyskiwanie dokładniejszych danych do opracowywania modeli cyfrowej rzeczywistości.

Mapa RCiWN i Sądów Rejonowych

W ramach badań naukowych prowadzonych w Zakładzie Kartografii i Geomatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, nad zastosowaniem geomatyki w gospodarce nieruchomościami, opracowano oraz udostępniono Mapę Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) i Sądów Rejonowych.

80% zniżki dla szkół i uczelni na zakup oprogramowania LiMON

LiMON ViewerFirma Dephos Software Sp. z o.o. przygotowała specjalną ofertę edukacyjną dla szkół i uczelni na zakup oprogramowania LiMON. W ramach oferty instytucje te mogą zakupić przeglądarkę danych LiDAR z 80% zniżką. Dodatkowo studenci oraz uczniowie, którzy korzystają z programu podczas zajęć otrzymają na czas nauki darmowe licencje.

Pływający Lidar mierzy prędkości i kierunki wiatru na Bałtyku

Plywający Lidar mierzy prędkości i kierunki wiatru na Bałtyku (fot.PGE EO)PGE Energia Odnawialna rozpoczęła dwuletnią kampanię pomiarową warunków wietrzności na Morzu Bałtyckim przy użyciu pływającego Lidaru. Badania są przeprowadzane w odległości ok 32 km od Łeby, w rejonie planowanej morskiej farmy wiatrowej Baltica.