logo gisplay

Inwentaryzacja 930 kilometrów linii kolejowej wykonanej dronami w czasie 10 tygodni

Inwentaryzacja 930 kilometrów linii kolejowej wykonanej dronami w czasie 10 tygodni (fot. DBS s.c.)Grupa DBS wykonała przy wykorzystaniu bezzałogowych statków powietrznych zdjęcia oraz pomiary naziemne prawie 1000 km linii kolejowych na terenie 3 województw, na rzecz jednego z podwykonawców projektu GSM-R. Wykonane prace posłużyły do stworzenia ortofotomap oraz map wysokościowych, w celu opracowania projektu koncepcyjnego dotyczącego światłowodów.

Historyczne granice województwa łódzkiego

Historyczne granice  powiatów i gmin województwa łódzkiego (fot.rsip.lodzkie.pl)W Regionalnym Systemie Informacji Przestrzennej Województwa Łódzkiego opublikowane zostały granice historyczne powiatów i gmin dla wybranych lat: 1919,1939,1954,1960 i 1975.

GIS Day 2018 - miejsca i programy

Już w środę (14 listopada) obchodzony będzie tegoroczny GIS Day. Z tej okazji na całym świeice, w tym także w Polsce organizowanych jest szereg imprez, na których nie zabraknie ciekawych wykładów, warsztatów i konkursów upowszechniających ideę GIS-u.

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki WarszawskiejWydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów szkół średnich z klas II i III do udziału w ogólnopolskim Konkursie Geoinformatycznym, którego zwycięzcy mogą otrzymać indeks na studia inżynierskie I stopnia na kierunek Geoinformatyka.

Wrocław stawia na geolokalizację, by usprawnić komunikację miejską

Od prawej: Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia i i Sebastian Grabowski, dyrektor IoT i Zaawansowanych Technologii w Orange Polska (fot. UM Wrocławia)Władze Wrocławia oraz Orange Polska podpisały list intencyjny o współpracy w zakresie wykorzystania kilku technologii geolokalizacji do precyzyjnego określenia pozycji wrocławskich autobusów i tramwajów. Porozumienie zakłada także testy usługi Smart City – Density City Map.

Satelity pomogą monitorować zatory lodowe na rzekach w Polsce?

Satelity pomogą monitorować zatory lodowe na rzekach w Polsce? (fot. Astri Polska)Polscy inżynierowie stworzyli system do monitoringu lodu na rzekach w oparciu o dane z satelitów obserwacji Ziemi. Jego zadaniem jest dostarczenie aktualnej sytuacji na rzekach i pomoc w zapobieganiu ewentualnym powodziom.