logo gisplay

OPEGIEKA z nowym skanerem Riegl VQ-1560 II

OPEGIEKA z nowym skanerem Riegl VQ-1560 II (fot.OPEGIEKA)Podczas trwających w Stuttgarcie targów Intergeo, OPEGIEKA została przedstawiona jako pierwszy na świecie nabywca nowego skanera lotniczego Riegl VQ-1560 II. Nowy instrument pozwoli na poprawę efektywności prac oraz znaczne zwiększenie gęstości pozyskiwanych chmur punktów.

Powstaje model 3D Lublina

Lublin 3DFirma SHH realizuje dla miasta Lublin projekt budowy modelu 3D/4D wraz z narzędziami do jego aktualizacji i publikacji.

Powstał geoportal Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Powstał geoportal Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiUruchomiony właśnie geoportal InfoGZM obejmuje zarówno podstawowe informacje o metropolii i jej gminach członkowskich, takie jak powierzchnia, liczba ludności, rodzaj gminy, jak i bardziej szczegółowe zagadnienia branżowe z zakresu m.in. demografii, finansów publicznych, infrastruktury, środowiska i gospodarki.

Mapa atrakcji turystycznych Wrocławia

Mapa atrakcji WrocławiaMieszkańcy Wrocławia oraz turyści odwiedzający stolicę Dolnego Śląska mają do dyspozycji kolejną interaktywną mapę, która zawiera lokalizacje i opisy największych atrakcji turystycznych miasta.

Zespół ds. zobrazowań lotniczych i satelitarnych zakończył prace

W związku z zakończeniem prac nad projektem rozporządzenia w sprawie baz danych dotyczących zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu, Główny Geodeta Kraju rozwiązał „Zespół do zadań związanych z rozwojem baz zobrazowań lotniczychi satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu”.

Dane rolnicze w Geoportalu Województwa Łódzkiego

Dane rolnicze w Geoportalu Województwa ŁódzkiegoW Geoportalu Województwa Łódzkiego uruchomiono mapę prezentującą informacje wspomagające realizację zadań z zakresu rolnictwa i obszarów wiejskich.

Nowe mapy we wrocławskim geoportalu

System Informacji Przestrzenne Wrocławia wzbogacił się o dwie nowe mapy: Decyzje architektoniczne i Decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach (fot. geoportal.wroclaw.pl)System Informacji Przestrzenne Wrocławia wzbogacił się o dwie nowe mapy: Decyzje architektoniczne i Decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach.

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
I Krajowe Forum Użytkowników LiDAR
22-23.10.2019 r. (Sękocin Stary)
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018