logo gisplay

IV Forum BioGIS za nami

IV Forum BioGIS za namiW dniach 28-29 października 2015 w budynku Collegium Biologicum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się konferencja Forum BioGIS – System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej. Konferencja została zorganizowana we współpracy UAM z Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, a także firmami MGGP Aero i ESRI Polska.

Podczas pierwszego dnia konferencji, prelegenci dzielili się z słuchaczami swoimi doświadczeniami w wykorzystywaniu Systemów Informacji Geograficznej w Ocenach Oddziaływania na Środowisko. Nie zabrakło również prezentacji różnych narzędzi i podejść do pracy z danymi przestrzennymi w badaniach środowiska. Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja w Ogrodzie Botanicznym UAM.

W czasie drugiego dnia konferencji kontynuowano omawianie wykorzystywania GIS w OOŚ, pojawiły się także prezentacje projektów wykonywanych z wykorzystaniem lotniczego skaningu laserowego. 29 października odbyły się również warsztaty nt. Modelowania 3D potencjalnych z wykorzystaniem danych LiDAR oraz narzędzi GIS prowadzone przez ESRI Polska i ProGea Consulting, a także na temat Podstaw analizy danych hiprespektralnych poprowadzone przez firmę MGGP Aero.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018