logo gisplay

IV Forum BioGIS za nami

IV Forum BioGIS za namiW dniach 28-29 października 2015 w budynku Collegium Biologicum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się konferencja Forum BioGIS – System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej. Konferencja została zorganizowana we współpracy UAM z Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, a także firmami MGGP Aero i ESRI Polska.

Podczas pierwszego dnia konferencji, prelegenci dzielili się z słuchaczami swoimi doświadczeniami w wykorzystywaniu Systemów Informacji Geograficznej w Ocenach Oddziaływania na Środowisko. Nie zabrakło również prezentacji różnych narzędzi i podejść do pracy z danymi przestrzennymi w badaniach środowiska. Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja w Ogrodzie Botanicznym UAM.

W czasie drugiego dnia konferencji kontynuowano omawianie wykorzystywania GIS w OOŚ, pojawiły się także prezentacje projektów wykonywanych z wykorzystaniem lotniczego skaningu laserowego. 29 października odbyły się również warsztaty nt. Modelowania 3D potencjalnych z wykorzystaniem danych LiDAR oraz narzędzi GIS prowadzone przez ESRI Polska i ProGea Consulting, a także na temat Podstaw analizy danych hiprespektralnych poprowadzone przez firmę MGGP Aero.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018