logo gisplay

GEO Business 2018

Ruszyły zapisy na tegoroczną edycję targów GEO Business, które odbędą się w dniach 22-23 maja 2018 w Londynie. 

FME World Tour 2018 już w marcu

FME World Tour 2018Pod koniec marca br. w Warszawie odbędzie się FME World Tour 2018 - wyjątkowe spotkanie dla obecnych i przyszłych użytkowników FME - oprogramowania służącego do integracji systemów i przetwarzania danych, nie tylko przestrzennych.

Samorządowa debata o dronach

W czwartek 8 lutego w Warszawie odbędzie się debata o dobrych praktykach i wyzwaniach w wykorzystaniu dronów w służbie mieszkańców pod hasłem „U-space: trzeci wymiar miasta. UE – samorządy – drony”.

Relacja z Christmas Party Mapathonu na AGH

Christmas Party Mapathonu na AGH (fot. AGH)Przed Świętami Katedra Geoinformatyki i Informatyki Stosowanej z Wydziału Geologii Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zorganizowała Christmas Party Mapathon, podczas którego tworzono mapy Afryki, m.in. obszarów zagrożonych wybuchem epidemii.

Podsumowanie Dnia GIS na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

GIS Day 2017 na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie (fot. GKN Equator)W obchodach GIS Day na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie wzięli udział studenci Uniwersytetu oraz zaproszeni uczniowie klas geodezyjnych ze szkół średnich z Radomia, Lublina, Zwierzyńca oraz Janowa Lubelskiego.

Dużo atrakcji podczas kieleckiego Dnia GIS

GIS Day 2017 w Kielcach (fot. UMWŚ)Ciekawe wykłady, pokazy dronów, skanerów laserowych i sprzętu geodezyjnego, a także ćwiczenia terenowe i konkursy - tak w skrócie można podsumować kielecki GIS Day, który wczoraj (15 listopada) odbył się w budynku Energis Politechniki Świętokrzyskiej.