logo gisplay

Targi INTERGEO 2009 rozpoczęte

W Karlsruhe w Niemczech rozpoczęły się największe międzynarodowe targi geodezji, geoinformatyki i nawigacji satelitarnej - INTERGEO. W ciągu trzech dni od 22 do 24 września swoją ofertę zaprezentuje około 500 wystawców. Organizatorzy liczą, że targi odwiedzi ponad 15 tys. osób ze wszystkich zakątków globu.

 

Targi INTERGEO co roku przyciągają co raz to większa liczbę firm  z różnych stron świata pragnących zaprezentować swoja ofertę oraz zdobyć cenne kontakty biznesowe. Większość wystawców to firmy z Niemiec, Holandii, USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Chin, Szwajcarii i Francji. Jak stwierdził podczas oficjalnego otwarcia imprezy - Dr. Karl-Friedrich Thöne - przewodniczący Niemieckiego Stowarzyszenia Geodetów (DVW) - "międzynarodowy smak targów jest z roku na rok co raz bardziej wyczuwalny".


Wśród wystawców można spotkać czołowe firmy z branży geodezyjnej (Leica, Trimble, Erdas), które od wielu lat są stałymi bywalcami INTERGEO, ale też firmy młode, dopiero co wchodzące na rynek i po raz pierwszy prezentujące swoja ofertę tak szerokiej liczbie osób. Targi INTERGEO to również szereg imprez towarzyszących, konferencje oraz warsztaty i spotkania ze specjalistami.

Wśród nowości na uwagę zasługuje nowe oprogramowanie firmy ERDAS - ERDAS IMAGINE 2010. W najnowszej edycji silnie rozwinięte zostały możliwości skalowania produktu, zabezpieczając komponenty oprogramowania przed konfliktami (bezpieczeństwo wątków) i podwyższając wydajność podczas operacji wieloprzetworzeniowych. Firma ERDAS wypuściła teżnowe oporgramowanie fotogrametryczne - LPS 2010. Natomiast na stanowisku ESRI można zapoznać się z nową wersją oprogramowania ArcGIS 9.4. Z kolei Trimble zaprezentował nowe satelitarne odbiorniki geodezyjne Trimble R4, R5 i R6 oraz nowy tachimetr elektroniczny S3. Także firma Spectra Precision zaprezentował nowe tachimetry - Spectra Precision Focus 6, 8 oraz 30.

Podobnie jak w poprzednich latach dużą popularnością cieszy się Open Source Park - czyli miejsce, gdzie spotykają się wszyscy twórcy i użytkownicy wolnego i otwartego oprogramowania GIS. W tym roku patronem Open Source Park jest Open Source Geospatial Foundation (OSGeo) - fundacja znana z rozwoju programu Quantum GIS.

 

źródło: INTERGEO

 


Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018