logo gisplay

Geoportal - zaimportowano około 90 000 nowych nazw

Zakończył się proces importu nazw geograficznych z Państwowego Rejestru Nazw Geograficznych do baz danych Geoportalu. Poza dotychczas dostępnymi nazwami miejscowości udostępniono: nazwy krain geograficznych, nazwy obiektów fizjograficznych, terenów chronionych, wód stojących i płynących, oronimy oraz nazwy jaskiń i grot. Zaimportowano około 90 000 nowych nazw, co daje w sumie 180 000 rekordów dostępnych dla użytkowników Geoportalu.

Nazwy geograficzne dostępne są w postaci usługi WMS (widocznej w domyślnej konfiguracji Przeglądarki Geoportalu), wyszukiwarki na panelu z lewej strony (?Szukaj  obiektów geograficznych?) oraz szybkiej wyszukiwarki w górnej części przeglądarki.

Funkcjonalność szybkiej wyszukiwarki umieszczonej w górnej części przeglądarki wzbogacono o nanoszenie na mapie położenia obiektów aktualnie wyświetlonych na liście w postaci pinezki . Wybranie wiersza na liście powoduje podświetlenie odpowiedniej pinezki   na mapie. Wskazanie pinezki na mapie powoduje przybliżenie do tego obiektu.

W celu poprawienia czytelności mapy nazwy wód płynących zostały w przybliżeniu zorientowane do kierunku ich spływu, ponieważ do tego procesu wykorzystano dane wektorowe w skali 1:50 000, położenie etykiet mniejszych strumieni i rowów może być nieprecyzyjne względem ortofotomapy

źródło: geoportal.gov.pl

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018