logo gisplay

Dolnośląskie gospodarstwa agroturystyczne na mapie

Na Geoportalu Dolny Śląsk dostępny jest nowy moduł mapowy „Agroturystyka i Zagrody edukacyjne”Na Geoportalu Dolny Śląsk dostępny jest nowy moduł mapowy „Agroturystyka i Zagrody edukacyjne”.

Moduł powstał przy współudziale Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu. Przedstawia lokalizację 97 obiektów agroturystycznych, które zostały laureatami wojewódzkiego konkursu na Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne (dolnośląski katalog agroturystyczny 2015) oraz działające na terenie Dolnego Śląska Zagrody Edukacyjne.

Agroturystyka to forma wypoczynku w warunkach zbliżonych do wiejskich. Obiekty agroturystyczne zapewniają nie tylko zakwaterowanie czy wyżywienie, ale również umożliwiają udział w codziennych zajęciach w gospodarstwie, a także różnego rodzaju atrakcje turystyczne jak jazda konna, wędkarstwo czy wspinaczka skałkowa.

Zagroda edukacyjna to przedsięwzięcie, w ramach którego realizowana jest między innymi edukacja w zakresie produkcji roślinnej lub zwierzęcej, przetwórstwa płodów rolnych, świadomości ekologicznej i konsumenckiej oraz dziedzictwa kultury materialnej wsi, tradycyjnych zawodów, rękodzieła i twórczości ludowej.

Moduł powstał jako element realizacji projektu „Rozbudowa Geoportalu Dolny Śląsk - budowa Dolnośląskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej" współfinansowanego przez Unię Europejską z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach RPO dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Źródło: WGIK UWMD

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment