logo gisplay

Gliwice będą miały mapę zieleni

Urząd Miejski w Gliwicach rozstrzygnął przetarg na opracowanie mapy zieleni miasta. Dane zostaną zebrane na podstawie zdjęć lotniczych, ortofotomap i modeli terenu, które znajdują się w zasobach gliwickiego magistratu. 

Bazę danych GIS o zieleni Gliwic opracuje firma SmallGIS z Krakowa za ponad 120 tys. zł. Efektem prac będą wektorowe dane przestrzenne w Państwowym Układzie Odniesienia Przestrzennego PUWG 2000/6 zapisane w postaci plików SHP oraz GML. Opracowane zostaną następujące wektorowe warstwy informacyjne: drzewa iglaste, drzewa liściaste, krzewy, łąki, lasy, nieużytki, ogródki działkowe, powierzchnie zakrzewione, obiekty sportowe, trawniki, uprawy, zieleń w pasie drogowym, zieleń na terenach prywatnych, żywopłoty, cmentarze, kwietniki obszarowe. Obszar opracowania to ok. 13362 ha. Mapa ma być gotowa w ciągu kilku mięsięcy.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu unijnego pn: „Wsparcie rozwoju cyfrowych usług publicznych w zakresie dostępu do danych i procedur planistycznych w Urzędzie Miejskim w Gliwicach”.

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

INTERGEO 2018

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
IV Forum Geodezja Przedsiębiorcy Studenci (GPS)

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018