logo gisplay

Poznańska wyszukiwarka grobów w nowej odsłonie

Poznańska wyszukiwarka grobów w nowej odsłonie (fot. GEOPOZ)Dzięki wyszukiwarce, będącej częścią nowej wersji Portalu Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Poznania, każdy zainteresowany w prosty i intuicyjny sposób odnajdzie groby na poznańskich cmentarzach.

Pod adresem http://sip.geopoz.pl/sip/cmentarze/raport Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ udostępnia cenne źródło informacji o poznańskich miejscach pamięci. Wyszukiwarka obejmuje duże nekropolie komunalne (Junikowo i Miłostowo), jak i mniejsze cmentarze parafialne (m.ni.: zabytkowy na Jeżycach, na Górczynie, na os. B. Chrobrego, na Podolanach, na Naramowicach, przy ul. Samotnej, przy ul. Bluszczowej, przy ul. Lutyckiej, na Starołęce, w Kiekrzu, w Krzesinach, na Spławiu i przy ul. Lubowskiej).

– Wyszukiwarka jest stale udoskonalana i wzbogacana o nowe treści. Opublikowaliśmy ostatnio dane z cmentarza parafii pw. św. Jakuba Większego Apostoła położonego przy ul. Daszewickiej na Głuszynie – mówi Hanna Mamet, kierownik Działu Aktualizacji Danych SIP i Pomiarów GPS.

Po wpisaniu w wyszukiwarkę imienia i nazwiska wyświetlą się informacje o lokalizacji szukanego grobu (nazwa cmentarza, rodzaj, pole, kwatera, rząd, miejsce, mapa), dacie urodzenia, zgonu lub pogrzebu. Pojawiają się również dane o liczbie osób w grobie, data prolongaty i adnotacja, czy grób został opłacony. Dodatkowo możemy uzyskać informacje, czy zmarły był Weteranem Powstania Wielkopolskiego, Weteranem Armii Krajowej czy Poznańskim Olimpijczykiem.

– Nowa przeglądarka napisana została w technologii zgodnej z HTML5 i nie wymaga żadnych dodatkowych pluginów, można z niej również korzystać na urządzeniach mobilnych – opowiada Hanna Mamet. Z wyszukiwarki korzystają osoby prywatne szukające swoich bliskich oraz prowadzący bazę danych na cmentarzach. Wyszukiwarka jest obsługiwana w trzech wersjach językowych. Jest to doskonałe narzędzie dla osób poszukujących informacji o swoich przodkach i budujący drzewa genealogiczne. – Po ID komputera wchodzącego na stronę internetową mamy informacje w jakich krajach korzystają z naszego portalu. Sporo mamy wejść w Niemczech i Stanach Zjednoczonych – mówi Hanna Mamet.

Wyszukiwarka jest aktualizowana raz na kwartał (w styczniu, kwietniu, lipcu i październiku) na podstawie danych pochodzących od Usług Komunalnych, poznańskich parafii i zarządców cmentarzy. Wyszukiwarka służy poznaniakom od 2005 roku.

Źródło: GEOPOZ

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018