logo gisplay

Ministerstwo Cyfryzacji tworzy mapę innowacji

Ministerstwo Cyfryzacji tworzy mapę innowacjiMinisterstwo Cyfryzacji zbiera informacje na temat projektów związanych ze sztuczną inteligencją (AI) oraz Internetem rzeczy (IoT), które realizowane są na terenie Polski. Dane mają być udostępnione na interaktywnej mapie.

Mapa innowacji ma być przykładem najlepszych praktyk i inspiracją dla innych podmiotów.  Na początku projekt kierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego. To ich innowacyjne przedsięwzięcia pojawią się na mapie, jako pierwsze. W kolejnych krokach dodane zostaną również zakładki dotyczące jednostek naukowych oraz prywatnych przedsiębiorstw. Jak podkreśla resort, dzięki mapie oraz udostępnionej wiedzy, uzyskamy narzędzie, które można wykorzystać między innymi do:

  • Zlokalizowania w Polsce regionów najbardziej i najmniej innowacyjnych, co ułatwi podejmowanie działań zapewniających zrównoważony rozwój całego kraju.
  • Określenia dziedzin, w których zastosowanie AI i IoT jest najbardziej i najmniej powszechne, co pozwoli na stymulowanie rozwoju w poszczególnych sektorach gospodarki.
  • Koordynowania współpracy różnych środowisk, aby osiągać lepsze efekty.
  • Określenia przybliżonej liczby podmiotów wykorzystujących AI i IoT.
  • Wykorzystania zrealizowanych projektów, jako przykładów dobrych praktyk do promocji korzyści płynących z zastosowania nowych technologii.

Aby zgłosić projekt należy wypełnić specjalnie przygotowaną ankietę.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018