logo gisplay

Ranking inteligentnych miast

Ranking dla Europy Wschodniej - Warszawa jest na trzecim miejscu za czeską Pragą (47 miejsce globalnie) i stolicą Estonii Tallinnem (65 miejsce globalnie)IESE Business School opublikowało ranking inteligentnych miast, według którego Londyn jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o rozwój smart cities.

Ranking 2019 Cities in Motion Index (CIMI) obejmuje 174 miasta badane pod 9 parametrami: ekonomia, zarządzanie, planowanie urbanistyczne, komunikację, zasoby ludzkie, środowisko, technologia, kontakty międzynarodowe oraz społeczeństwo. Okazuje się, że GiS coraz częściej jest jednym z najważniejszych elementów tworzenia inteligentnych miast. Technologie związane z lokalizacją pozwalają walczyć z negatywnymi skutkami urbanizacji, takimi jak zanieczyszczenie powietrza czy korki.

Pierwszą piątkę stanowią: Londyn, Nowy Jork, Amsterdam, Paryż oraz Reykjavik. Warszawa jest na 69 miejscu. Jeśli chodzi o miasta Europy Środkowo-Wschodniej, Warszawa jest na trzecim miejscu za czeską Pragą (47 miejsce globalnie) i stolicą Estonii Tallinnem (65 miejsce globalnie). Za Warszawą są natomiast odpowiednio: Bratysława (70 miejsce globalnie i Budapeszt (73 miejsce globalnie).

Według raportu, coraz większą rolę w rozwoju miast stanowią technologie nieodłącznie związane z lokalizacją. W przypadku środowiska, planiści obecnie używają lokalizacji do tworzenia modeli budynków i ich potencjalnego oddziaływania na otoczenie, a także do monitoringu zanieczyszczenia powietrza. Lokalizacje pozwalają na monitoring ruchu ludzi w przestrzeni miejskiej, dzięki czemu miasto może być przystosowane pod zachowanie ludzi. Jeśli chodzi o transport publiczny systemy w wielu miastach używają lokalizacji nie tylko do monitoringu jednostek, ale także do optymalizacji ruchu.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
I Krajowe Forum Użytkowników LiDAR
22-23.10.2019 r. (Sękocin Stary)
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018