logo gisplay

Powstanie mapa monitoringu głodu na świecie

Powstanie mapa monitoringu głodu na świecieAlibaba Group i ONZ zajęły się stworzeniem globalnego systemu monitorowania głodu, który wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI), uczenie maszynowe i analizę danych, by  przewidywać i śledzić nasilenie głodu w ponad 90 krajach w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

Choć połączenie sił Alibaby z ONZ wydaje się dość egzotyczną mieszanką (jedno z największych przedsiębiorstw świata, do tego rodem z Chin, kooperujące z międzynarodową organizacją  walczącą m.in. o przestrzeganie praw człowieka), to już sam efekt tej kooperacji może być co najmniej interesujący.  Mapa głodu w czasie rzeczywistym będzie łączyć strumienie publicznie dostępnych informacji na temat:

  • bezpieczeństwa żywnościowego,
  • żywienia,
  • konfliktów,
  • pogody,
  • danych makroekonomicznych.

Dzięki temu uzyskamy całościowy obraz sytuacji w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego, a interaktywna mapa pokaże nam analizy na poziomie interesujących nas obszarów (globalny, krajowy, regionalny).

W konsekwencji powinniśmy otrzymać potężne narzędzie, dysponujące aktualnymi informacjami na temat bezpieczeństwa żywności i udostępniające podgląd dzięki jednej centralnej platformie. Takie rozwiązanie pozwoli zawczasu identyfikować trendy, umożliwiając świadome podejmowanie decyzji w celu prowadzenia akcji przeciwdziałania klęsce głodu.

Według zapowiedzi, tworzona mapa ma stać się dobrem publicznym, dostępnym dla każdej zainteresowanej osoby.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
I Krajowe Forum Użytkowników LiDAR
22-23.10.2019 r. (Sękocin Stary)
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018