logo gisplay

Aktualizacja Navitel Navigator na Androida i iOS

Aktualizacja Navitel Navigator na Androida i iOSFirma Navitel wydała nową wersję oprogramowania Navitel Navigator dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemów Android i iOS. Wersja 9.10 zawiera ulepszony system powiadomień o fotoradarach i ograniczeniach drogowych.

Nowy algorytm powiadomień podczas zbliżania się do fotoradarów, niebezpiecznych odcinków drogi i punktów postojowych.

W aktualnej wersji Navitel Navigator użytkownik otrzymuje różnorodne powiadomienia w trakcie podróży. Panel w aplikacji pokazuje listę lokalnych ograniczeń drogowych. Program odlicza czas podczas zbliżania się do fotoradaru, niebezpiecznego odcinka lub punktu postojowego. Navitel Navigator 9.10 zawiera obszerną listę kamer monitorujących drogi (14 rodzajów), stref niebezpieczeństwa (9 rodzajów) i punktów kontrolnych (7 rodzajów). Jeśli kierowca zdecyduje się używać smartfon lub tablet w pozycji pionowej, wszystkie powiadomienia będą wyświetlane w lewej części ekranu, tuż pod paskiem nawigacji. Po obróceniu urządzenia w poziomie, widget powiadomień przesuwa się na prawą krawędź ekranu.

Aktualizacja oprogramowania obejmuje precyzyjny system powiadomień, który zwiększy bezpieczeństwo na drodze. Kierowca będzie otrzymywać z wyprzedzeniem informacje o ograniczeniach prędkości, punktach postojowych i odcinkach dróg o wysokim poziomie ryzyka (takich jak przejścia dla pieszych, niebezpieczne zmiany drogowe, ograniczenia prędkości, niebezpieczne pochylenie drogi itp.).

Kolorowy wskaźnik ograniczeń prędkości

W nowej wersji Navitel Navigator ograniczenie prędkości jest wyświetlane w czerwonym obramowaniu, po prawej stronie aktualnej prędkości samochodu. Jeśli samochód przekroczy dozwoloną prędkość, program powiadomi kierowcę – kolorem pomarańczowym dla przekroczenia prędkości do 10 km/godz., czerwonym – dla przekroczenia o ponad 10 km/godz. nadmiernej prędkości.

Pozostałe aktualizacje w Navitel Navigator 9.10:

  • Nowy algorytm powiadomień o zbliżaniu do fotoradarów, niebezpiecznych odcinków drogi, punktów kontrolnych;
  • Wskazania nawigacji w tunelach;
  • Lista firmowych POI (stacje benzynowe, bankomaty, sklepy, kawiarnie, etc.);
  • Szybkie wyznaczanie trasy przez 2 państwa lub więcej;
  • Zoptymalizowany interfejs dla urządzeń o proporcjach 2:1.

Użytkownicy systemu Android mogą uzyskać aktualizację 9.10 ze lub w Google Play. Użytkownicy urządzeń iPhone oraz iPad mogą pobrać nową aktualizację za pośrednictwem AppStore (iTunes). Nowi użytkownicy mogą uzyskać dostęp do 7-dniowego okresu próbnego. Po wygaśnięciu okresu próbnego, program przejdzie w tryb ograniczonej funkcjonalności. Aby skorzystać z wersji Premium, należy kupić klucz licencyjny.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018