Specjalista ds. systemów informacji przestrzennej (Warszawa)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (Warszawa) poszukuje pracownika do Działu Dokumentacji i Cyfryzacji na stanowisko:

Specjalista/ka ds. systemów informacji przestrzennej

OPIS STANOWISKA (podstawowe obowiązki):

Praca w ramach projektu „www.muzeach” (w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Działania 2.3 Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego i Poddziałania 2.3.2 Cyfrowe udostępnienie zasobów kultury)

Szczegółowy zakres prac związanych z budową GIS Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie:

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie planuje w ramach projektu rozbudowę systemu informacji przestrzennych oraz aplikacji internetowych w zakresie zabytkowych dekoracji we wnętrzach pałacu. W projekcie planowane jest opracowanie dekoracji w 17 zabytkowych wnętrzach. Wszystkie opracowane dane zostaną udostępnione na stronie www poprzez aplikacje GIS.

W ramach realizacji zadania wykonywane będą następujące działania:

  • udział przy opracowywaniu zamówienia dla postepowania przetargowego na wykonanie dokumentacji fotogrametrycznej dla 17 wnętrz;
  • współuczestnictwo w procedurach odbioru produktów projektu, w tym procedurach kontroli jakości, prowadzenie dokumentacji kontroli jakości: kart jakości, kart produktów, rejestru jakości dokumentacji fotogrametrycznej dla 17 wnętrz;
  • opracowanie danych w systemie GIS – wprowadzenie dokumentacji fotogrametrycznej dla 17 wnętrz do przestrzennej bazy danych, wykonanie obrysów dla około 380 obiektów dekoracyjnych, wprowadzenie danych opisowych do systemu GIS;
  • przygotowanie istniejącej bazy danych do wprowadzenia danych wytworzonych w projekcie, w tym prace związane z weryfikacja poprawności i aktualizacją istniejących danych w zakresie niezbędnym do wspólnej publikacji danych istniejących i wytworzonych w ramach projektu;
  • publikacja opracowanych danych GIS poprzez stronę www – udostępnienie poprzez aplikacje mapowe 17 wnętrz, w tym około 380 obiektów dekoracyjnych;
  • utworzenie strony GIS oraz aplikacji mapowych – nowo utworzonych oraz istniejących;
  • prowadzenie szczegółowej dokumentacji czasu pracy;
  • prowadzenie dokumentacji wykonywanych czynności, sprawozdań częściowych oraz sprawozdań z zakończenia etapów (sprawozdania z przebiegu prac i osiągniętych w ramach realizowanych zadań/działań rezultatów);
  • współuczestnictwo w określaniu wskaźników produktu i wskaźników realizacji projektu zgodne z metodologią ujętą we Wniosku o dofinansowanie.

WYMAGANIA:

  • wykształcenie wyższe (kierunki: geodezja i kartografia, geoinformatyka, gospodarka przestrzenna, geografia lub podobne);
  • umiejętność obsługi oprogramowania GIS: ArcGIS Desktop i ArcGIS Server, w tym pozyskiwania danych do systemu informacji przestrzennej oraz ich modyfikacji, zarządzania bazami danych, prowadzenia analiz przestrzennych oraz redagowania opracowań kartograficznych;
  • wiedza specjalistyczna z zakresu fotogrametrii pozwalająca na weryfikację poprawności odbieranego materiału pomiarowego;
  • umiejętność obsługi oprogramowania: MS Office w szczególności MS Excel;
  • mile widziane doświadczenie w udostępnianiu danych poprzez Portal for ArcGIS;
  • umiejętność pracy z bazami danych Oracle, mile widziane również PostgreSQL oraz MS SQL Server;
  • umiejętność obsługi oprogramowania CAD (preferowany Autodesk AutoCAD);
  • umiejętność obsługi oprogramowania do wyświetlana/analizy chmur punktów, np. CloudCompare;
  • znajomość j. angielskiego w stopniu komunikatywnym oraz umożliwiającym zrozumienie dokumentacji technicznej w j. angielskim;
  • mile widziana znajomość oprogramowania Adobe: Photoshop, Bridge;
  • mile widziana znajomość języków programowania Python i JavaScript.

OCZEKIWANIA:

  • wysoka kultura osobista;
  • bardzo dobra organizacja pracy;
  • komunikatywność;
  • rzetelność;
  • umiejętność pracy w zespole;
  • umiejętność przekazywania wiedzy;
  • chęć uczenia się i rozwoju swoich umiejętności;
  • umiejętność pracy pod presją czasu.

OFERUJEMY:

  • umowę o pracę  wymiarze pełnego etatu na czas trwania projektu (30 miesięcy);
  • pracę w doświadczonym zespole specjalistów w zakresie cyfryzacji zbiorów,
  • możliwość podnoszenia kompetencji zawodowych poprzez pracę w projekcie oraz na terenie zabytkowego założenia pałacowo-ogrodowego.

PROCES REKRUTACJI:

CV + list motywacyjny

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

23.05.2019 Wrocław