• Jarosław Zoń

Ile godzin średnio w roku pracują mieszkańcy Europy? Polacy nie mają powodów do radości

Kwestie godzin spędzonych w pracy oraz jej produktywności często podejmowana jest w mainstreamowych mediach, gdzie coraz więcej mówi się m.in. o próbie wprowadzenia czterodniowego tygodnia pracy. Na podstawie prezentowanej mapy zobaczyć można, w których europejskich państwach pracuje się najwięcej w ciągu roku i jak na ich tle wypada Polska.

Gdzie w Europie pracuje się najwięcej? Mapa przepracowanych godzin w roku

Niestety Polacy nie mają powodów do radości, ponieważ średnio w ciągu roku przepracowujemy 1815 godzin, co jest trzecim najwyższym wynikiem w Europie w roku 2022. Nad Polakami uplasowali się Izraelczycy oraz Grecy. Wśród najwięcej pracujących państw wyróżniają się zwłaszcza kraje z południa Europy oraz z dawnego bloku wschodniego.

Co ciekawe, najmniej pracuje się w państwach, w których średnie zarobki są jednymi z najwyższych na kontynencie. Zdecydowanie najmniej pracują Niemcy – jedynie 1341 godzin w ciągu roku, co oznacza różnicę o 551 godzin w stosunku do Izraelczyków (łącznie prawie 23 dni mniej!). Nad nimi uplasowali się Duńczycy, Norwedzy, Holendrzy i Szwedzi.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser