• Grzegorz Szczypa

Mapa z wyszukiwarką nazwisk w krajach Europy

Zastanawiasz się, czy na terenie Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii znajdziesz osoby noszące Twoje nazwisko? Nic trudnego – tym razem przedstawiamy proste narzędzie, z którym błyskawicznie to sprawdzimy!

Mapa z wyszukiwarką nazwisk w krajach Europy

Występowanie nazwiska "Kowalski" na mapie Niemiec

Mapa z wyszukiwarką nazwisk to jedno z tych narzędzi, które nie potrzebują efektownej oprawy wizualnej ani wielu funkcjonalności, by być interesujące. Znajdziemy tu jedyne te dane, które są przydatne z perspektywy osoby szukającej konkretnych informacji, gdzie i w jakiej ilości występują nazwy, które wpiszemy w wyszukiwarkę.

Po wpisaniu dowolnego nazwiska zobaczymy kręgi, rozmieszczone na uproszczonej mapie, które obrazują częstotliwość występowania danej nazwy. Co ciekawe, bez trudu zapiszemy wygenerowaną mapkę jako plik graficzny, co docenią osoby szukające rozwiązania do różnego rodzaju projektów, badań czy zestawień naukowych i statystycznych. Tym, co może nieco utrudniać pracę na mapie, jest brak indeksów nazwisk, z których możemy wybrać to, jakie nas interesuje.

Narzędzie dostępne jest dla takich państw jak: Niemcy, Belgia, Dania, Francja, Hiszpania, Włochy, Holandia, Wielka Brytana, Rumunia oraz Irlandia. Jest także Polska, jednak podany jest błędny link. Mapę dla naszego kraju znajdziemy pod adresem: www.mapanazwisk.eu/

 

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser