• Grzegorz Szczypa

Symulator jazdy na Mapach Google

Tym razem mamy coś dla tych, którzy chcą po prostu odpocząć i oderwać się od wszystkiego! Zabawa, która pozwoli Ci przejąć kontrolę nad autobusem i śmigać po Mapach Google, gdziekolwiek chcesz? Czemu nie!

Symulator jazdy na Mapach Google

Na stronie framesynthesis znajdziemy coś, co jest dosłownie hipnotyzujące w swojej prostocie! Otóż ktoś wpadł na pomysł, by połączyć Google Maps z prostym symulatorem jazdy autokarem i to jest strzał w 10tkę.

Odpalając stronkę przeczuwałem, że pogapię się na nią chwilę, kliknę kilka razy i przejdę na kolejną (bo co może być ciekawego w gapieniu się na ikonkę autobusu, jadącego po mapie?!), a okazało się, że zostałem na niej ponad kwadrans, w czasie którego sprawdzałem, przy jakiej prędkości ta kolubryna nie wypadnie z ronda Berbeckiego!

A mówiąc bardziej serio, to stronka oferuje dużo dziecięcej frajdy: możemy wpisać nazwę miasta czy inną lokalizację, którą chcemy eksplorować, po czym wybrać zwykły samochód lub autobus i sterując strzałkami prowadzić go, gdzie oczy poniosą. Co ciekawe, oba te pojazdu zachowują się zupełnie inaczej na „drodze”, a ich podatność na prowadzenie zmienia się wraz z prędkością!

Niby drobiazg, a cieszy – zwłaszcza w połączeniu z nagłym hamowaniem i maksymalnym skrętem kół.

 

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser