• Grzegorz Szczypa

Symulator jazdy na Mapach Google

Tym razem mamy coś dla tych, którzy chcą po prostu odpocząć i oderwać się od wszystkiego! Zabawa, która pozwoli Ci przejąć kontrolę nad autobusem i śmigać po Mapach Google, gdziekolwiek chcesz? Czemu nie!

Symulator jazdy na Mapach Google

Na stronie framesynthesis znajdziemy coś, co jest dosłownie hipnotyzujące w swojej prostocie! Otóż ktoś wpadł na pomysł, by połączyć Google Maps z prostym symulatorem jazdy autokarem i to jest strzał w 10tkę.

Odpalając stronkę przeczuwałem, że pogapię się na nią chwilę, kliknę kilka razy i przejdę na kolejną (bo co może być ciekawego w gapieniu się na ikonkę autobusu, jadącego po mapie?!), a okazało się, że zostałem na niej ponad kwadrans, w czasie którego sprawdzałem, przy jakiej prędkości ta kolubryna nie wypadnie z ronda Berbeckiego!

A mówiąc bardziej serio, to stronka oferuje dużo dziecięcej frajdy: możemy wpisać nazwę miasta czy inną lokalizację, którą chcemy eksplorować, po czym wybrać zwykły samochód lub autobus i sterując strzałkami prowadzić go, gdzie oczy poniosą. Co ciekawe, oba te pojazdu zachowują się zupełnie inaczej na „drodze”, a ich podatność na prowadzenie zmienia się wraz z prędkością!

Niby drobiazg, a cieszy – zwłaszcza w połączeniu z nagłym hamowaniem i maksymalnym skrętem kół.

 

Nasze patronaty

Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK
12-14.06.2023
Konferncja "Geoinformacja: Nauka – Praktyka – Edukacja"
1-3 grudnia 2022
GIS Day 2022 w Poznaniu
16 listopada 2022
Wrocławski GIS Day
16-17 listopada 2022

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018