• Jarosław Zoń

Geo Guns - strzelanka czołgami w dowolnej lokalizacji na Mapach Google

Bitwa pancerna w centrum Warszawy lub Krakowa? Spokojnie, to tylko jeden z możliwych scenariuszy w grze Geo Guns, która wykorzystując Mapy Google pozwala rozegrać starcie między czołgami w dowolnym miejscu na świecie.

Geo Guns - strzelanka czołgami w dowolnej lokalizacji na Mapach Google

Bitwa pancerna na Placu Zamkowy w Warszawie (fot. walewijndenboer.nl/geoguns/)

Geo Guns jest bardzo prostą strzelanką, w której naszym zadaniem jest sterowanie czołgami oraz walka z wrogiem, który również wyposażony jest w czołgi. Do dyspozycji mamy cztery maszyny, którymi poruszać możemy poprzez kliknięcia myszki lub dotyk ekranu w wersji mobilnej. Maszyny sterowanego przez komputer oponenta nadciągają na nas z góry ekranu, a naszym zadaniem jest rozmieszczanie czołgów tak, aby te zwycięsko wychodziły z potyczek. Czołgi wroga przychodzą na nas falami, które za każdym razem są coraz większe. Z każdym zniszczonym czołgiem wroga, nasz wynik widoczny w prawej górnej części ekranu zwiększa się.

Najważniejszym elementem gry jest fakt, że nasze starcie możemy prowadzić w dowolnym miejscu na świecie. Gra w pełni wykorzystuje widok Map Google z lotu ptaka poprzez nakładanie czołgów na zdjęcia satelitarne. Dzięki temu możemy poprowadzić bitwy w miejscach, w których starcia te wydają się niemożliwe, jak np. centrum Warszawy. Oprócz tego, przygotowane zostały również do wybrania gotowe miejsca, takie jak siedziba Google, Watykan, czy Krzywa Wieża w Pizie.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser