Naturalne bogactwa Polski. Nowa aplikacja pomoże w nauce

Naturalne bogactwa Polski - nowa aplikacja pomoże w nauce

Zadaniem aplikacji "Naturalne bogactwa Polski" jest wspieranie nauki geografii na poziomie szkół ponadpodstawowych. Dzięki niej zdobędziesz wiedzę w zakresie rozlokowania surowców na terenie Polski czy ich wpływu na gospodarkę.

Nowe wersje schematów plików GML do rozporządzeń

Nowe wersje schematów plików GML do rozporządzeń

Na stronie BIP Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii opublikowaliśmy nowe wersje schematów plików GML (XML Schema Definition - XSD) do rozporządzeń Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii.

Wyniki wyborów w Niemczech na mapie

Wyniki wyborów w Niemczech na mapie

Dziennik Berliner Morgenpost opublikował na swojej stronie interaktywną mapę, na której możemy sprawdzić wyniki wyborów do Bundestagu w całych Niemczech.

Studencki hackathon TomTom

Studencki hackathon TomTom

Do 15 października można zgłaszać udział w studenckim hackathonie firmy TomTom, dzięki któremu można rozwinąć swój pomysł i poprawić swoje umiejętności programowania. Do wygrania nagrody pieniężne i rzeczowe.

NAVITEL wydaje globalną aktualizację dla map – Q3 2021

NAVITEL wydaje globalną aktualizację dla wszystkich map – Q3 2021

Wszystkie mapy NAVITEL Q3 2021 zostały uzupełnione o infrastrukturę mieszkaniową i przemysłową dla miast i osiedli z funkcją wyszukiwania adresowego. Sieci dróg obejmują wszystkie ulice, pasy i drogi, uwzględniając kierunek ruchu, skrzyżowania dróg, ronda i inne informacje niezbędne podczas jazdy. Ponadto dla wszystkich map w wersji Q3 2021 zaktualizowano dane o fotoradarach, ograniczeniach drogowych, zmianach lokalizacji znaków drogowych i innych znaków.

MGGP Aero prezentuje unikalną mapę wszystkich drzew w Polsce

MGGP Aero prezentuje unikalną mapę wszystkich drzew w Polsce

Firma MGGP Aero zaprezentowała Krajowę Mapa Koron Drzew. To pierwsze tak szerokie zastosowanie dużej ilości otwartych danych oraz zaawansowanych narzędzi machine learning i sztucznej inteligencji (AI) w tarnowskiej spółce.

Podsumowano projekt geodezyjnych e-usług województwa opolskiego

Portal e-usług województwa opolskiego

Na konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Opolu podsumowano efekty projektu „E-usługi cyfrowych zasobów geodezyjnych i kartograficznych województwa opolskiego". Funkcjonalność portalu umożliwia korzystanie z 18 e-usług.

Konferencja FOSS4G 2021 w formie zdalnej

FOSS4G 2021

W dniach 27 września – 2 października 2021 r. odbędzie się konferencja FOSS4G (Free and Open Source for Geospatial) poświęcona darmowemu i otwartemu oprogramowaniu GIS. Wydarzenie odbędzie się w formie zdalnie.

Więcej artykułów…

Nasze patronaty

GIScience 2021
27-30 września 2021
Informacja przestrzenna impulsem dla rozwoju lokalnego
26-27.05.2021
XXI Conference of PhD Students and Young Scientists
23-25.06.2021

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018