Metropolia GZM utworzyła Dronową Szkołę Prototypowania, której celem jest przeszkolenie urzędników z nowych technologii bezzałogowych i przygotowanie ich do budowy trzeciego wymiaru miasta.
Konsorcjum ZDG TOR, SkySnap oraz Politechniki Krakowskiej opracowuje kompleksowy system, którego celem jest stworzenie – w oparciu o dane zbierane przez drony oraz sztuczną inteligencję – rozwiązania wspomagającego zarządzanie bezpieczeństwem ruchu drogowego.
Do końca stycznia można zgłosić się do konkursu technologicznego Droniada, który odbędzie się w dniach 25 – 30 czerwca 2022 r. Wydarzenie skierowane jest do uczelni, instytucji badawczo-rozwojowych, firm z kręgu technologii przemysłu 4.0, jak również do samych innowatorów.
Z dniem 22 października 2021 roku wstrzymano rozwój i utrzymanie aplikacji Droneradar dla operatorów bezzałogowych statków powietrznych, która zintegrowana jest PansaUTM.
Jesienią w Sosnowcu i Metropolii GZM w realnych warunkach miejskich przeprowadzony zostanie pilotaż w kontekście rozwoju automatycznego transportu pilnych ładunków medycznych z wykorzystaniem dronów.
Zakończył się I etap konkursu na opracowanie i realizację projektu bezzałogowego systemu powietrznego (BSP) oraz bezzałogowego systemu morskiego (BSM) na potrzeby Wojska Polskiego
Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło konkurs na opracowanie i realizację projektu bezzałogowego systemu powietrznego (BSP) oraz bezzałogowego systemu morskiego (BSM) na potrzeby Wojska Polskiego.
Od 31 grudnia 2020 roku obowiązują nowe zasady dotyczące użytkowania bezzałogowców (UAV). Dotychczasowe krajowe prawo zastąpią nowe przepisy, które jednocześnie wchodzą w życie we wszystkich państwach Unii Europejskiej.