Podsumowano projekt geodezyjnych e-usług województwa opolskiego

Portal e-usług województwa opolskiego

Na konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Opolu podsumowano efekty projektu „E-usługi cyfrowych zasobów geodezyjnych i kartograficznych województwa opolskiego". Funkcjonalność portalu umożliwia korzystanie z 18 e-usług.

Nowa siedziba PODGiK w Poznaniu

Nowa siedziba PODGiK w Poznaniu
Dwukrotnie większa powierzchnia, komfortowe warunki i szybsza obsługa, doskonały dojazd z różnych kierunków Poznania. Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu – drugi po Warszawie co do liczby załatwianych spraw w kraju – przeprowadził się z ulicy Jackowskiego 18 (budynek Starostwa Powiatowego) do nowej siedziby przy ulicy Franowo 26 w Poznaniu.

O zawodzie geodety na posiedzeniu Państwowej Rady GiK

O zawodzie geodety na posiedzeniu Państwowej Rady GiK

Tematem ostatniego spotkania Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej była rola stowarzyszeń geodezyjnych, a ewentualność utworzenia samorządu zawodowego w branży geodezyjnej.

Aktualizacja C-GEO i nowy moduł Transformacja 3D

Aktualizacja C-GEO i nowy moduł Transformacja 3D

Aktualizacja C-GEO z 31.08.2021 rozpoczyna proces dostosowania C-GEO do wymagań rozporządzeń w sprawie BDOT, GESUT i EGiB, które weszły w życie 31.07.2021 r., a także wprowadza nowy moduł Transformacja 3D.

Szczeliniec Wielki - najwyższy szczyt Gór Stołowych - wyższy o 3 metry

Szczeliniec Wielki - najwyższy szczyt Gór Stołowych -  wyższy o 3 metry

Najnowsze pomiary geodezyjne Szczelińca Wielkiego wskazują, że wysokość szczytu podawana w podręcznikach i atlasach - 919 m n.p.m. - jest zaniżona o 3 metry. Najwyższy punkt Gór Stołowych – Fotel Pradziada, zwany również Tronem Liczyrzepy, posiada wysokość 922,01 m względem poziomu Morza Północnego - informuje Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Nasze patronaty

GIScience 2021
27-30 września 2021
Informacja przestrzenna impulsem dla rozwoju lokalnego
26-27.05.2021
XXI Conference of PhD Students and Young Scientists
23-25.06.2021

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018