• gisplay.pl

Alicja Kulka Głównym Geodetą Kraju

Premier Mateusz Morawiecki z dniem 26 czerwca 2023 r. powołał Alicję Kulkę na stanowisko Głównego Geodety Kraju. Nominację odebrała 27 czerwca 2023 r. z rąk Ministra Rozwoju i Technologii Waldemara Budy.

Alicja Kulka odbiera nominację z rąk Ministra Rozwoju i Technologii Waldemara Budy (fot. GUGiK)

Alicja Kulka od 18 marca 2019 r. była Zastępcą Głównego Geodety Kraju, a od 14 maja 2022 r. pełniącym obowiązki Głównym Geodetą Kraju.

Jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Wyższej Szkoły Biznesu w Pile (studia podyplomowe z szacowania nieruchomości) oraz Politechniki Śląskiej w Gliwicach (studia podyplomowe w zakresie systemów informacji geograficznej). Praktykę zawodową zdobywała w Okręgowym Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym w Katowicach. Następnie prowadziła własną firmę geodezyjną. Była też m.in. dyrektorem Departamentu Informacji o Nieruchomościach Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, a także geodetą miasta Tychy i wiceprezydentem tego miasta ds. gospodarki przestrzennej.

Przed objęciem stanowiska Zastępcy GGK pełniła funkcję Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Katowicach – jednostki budżetowej województwa śląskiego. W latach 2016 – 2020 była członkiem Rady Społeczno-Programowej Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej oraz członkiem konwentu Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej. Była też przewodniczącą rady nadzorczej spółki prawa handlowego.

Ma uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii z zakresu 1 i 2.

Źródło: GUGiK

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser