• gisplay.pl

W Zwierzyńcu powstanie Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie geodezji

Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu otrzymało z resortu edukacji wsparcie finansowe w wysokości 10 mln zł na utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie geodezji.

Spotkanie, na którym oficjalnie poinformowało o budowie Centrum i kwocie dofinansowania odbyło 4 lipca w Ministerstwie Edukacji i Nauki. W wydarzeniu uczestniczyli m. in.: Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Starosta Zamojski Stanisław Grześko, nauczyciel przedmiotów zawodowych z dziedziny geodezji w Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu Łukasz Czerwonka.

Branżowe Centra Umiejętności to ośrodki kształcenia, szkolenia i egzaminowania na potrzeby uczniów, studentów oraz pracowników branż. Z założenia są to rozwinięte pod względem technologicznym ośrodki kształcenia i egzaminowania w danej branży, mające zapewnić wsparcie istniejącym placówkom edukacyjnym i umożliwić tworzenie nowych. Podstawowym zadaniem BCU jest rozwój szkolnictwa zawodowego.

Do końca 2023 roku w Polsce powstać ma co najmniej 20 Branżowych Centrum Umiejętności, natomiast do końca 2024 roku kolejne 100.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser