• gisplay.pl

Izdebski pyta, czy konkurs na GGK był otwarty i konkurencyjny

W najnowszym wpisie na swoim blogu Waldemar Izdebski, były Główny Geodeta Kraju, poddaje w wątpliwość prawidłowość przeprowadzonego konkursu na stanowisko GGK.

Przypomnijmy, że z dniem 26 czerwca 2023 r. premier powołał Alicję Kulkę na stanowisko Głównego Geodety Kraju, która wygrała ogłoszony przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii konkurs. 

Waldemar Izdebski, chcąc poznać szczegóły wyłaniania kandydatów, w otwartym i konkurencyjnym naborze, w dniu 28 czerwca 2023 r. skierował do resortu w trybie dostępu do informacji publicznej, prośbę o dokumenty, m.in. protokoły ze wszystkich posiedzeń zespołu oraz z przeprowadzonego naboru.

- Po 14 dniach otrzymałem zadziwiającą odpowiedź, w której poinformowano mnie, że nie dostanę teraz takich dokumentów, ponieważ Ministerstwo Rozwoju i Technologii widzi konieczność "przeprowadzenia pogłębionej analizy sprawy", którą to analizę wykonywało będzie do 11 sierpnia 2023 r. - pisze Waldemar Izdebski.

Były GGK podkreśla, że taka odpowiedź resortu "pozostawia niedosyt i budzące się wątpliwości", a przede wszystkim rodzi pytanie czy konkurs spełnił wymagania ustawowe tzn. czy rzeczywiście był otwarty i konkurencyjny?

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser