• Grzegorz Szczypa

Mapa nie tylko dla botaników. Zobacz, jakie rośliny rosną na wybranym obszarze

Odkrywasz w sobie pasję botanika i nie wiesz, jak wejść w świat roślin? Zacznij od swojej najbliższej okolicy! Tym razem mamy mapę, która pomoże Ci poznać najczęściej występujące rośliny we wskazanym obszarze, a na domiar dobrego posiada wbudowaną encyklopedię z masą faktów o poszczególnych gatunkach oraz ich zdjęciami!

apa nie tylko dla botaników. Zobacz jakie rośliny rosną na wybranym obszarze

Na stronie Identify plantnet znajdziemy mapę, która pozwoli nam wskazać na niej (bądź skorzystać z dedykowanej wyszukiwarki) jakiś obszar, a następnie zobaczymy całą listę gatunków roślin, które możemy tam spotkać. Oczywiście taka lista na niewiele by się nam zdała, gdyby nie została opatrzona pokaźną liczbą fotografii, opisem, wykresami z okresem występowania i całą masą danych, które pozwolą nam odnaleźć i rozpoznać niemal każdą roślinę!

Kapitalnym dodatkiem jest część społecznościowa portalu, pozwalająca dodawać realne zdjęcia roślin w różnych stadiach rozwoju. Może to być także użyteczne narzędzie dla naukowców – portal pozwala na proste pobieranie uzyskanych danych do arkusza kalkulacyjnego, a stąd już prosta droga do rozbudowanych analiz!

 

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser