Mapa inwestycji w Poznaniu

Każdy mieszkaniec Poznania może teraz sprawdzić, jakimi inwestycjami zajmuje się spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. Na stronie internetowej pim.poznan.pl zamieszczona została mapa, na której zaznaczone są ulice, trasy tramwajowe i budynki powierzone do realizacji spółce.

Mapa inwestycji w Poznaniu

Mapa inwestycji (http://pim.poznan.pl/mapa-inwestycji) powstała w oparciu o popularne Mapy Google – wystarczy przybliżyć interesujący nas obszar i zobaczyć, które inwestycje są realizowane lub przygotowywane. Należy kliknąć np. na interesującą nas ulicę. Wtedy wyświetli się nazwa zadania z krótkim opisem i odnośnikiem do strony z najważniejszymi informacjami na temat danej inwestycji.

Miejsca, gdzie trwają prace budowlane, zaznaczono na czerwono. Zadania na etapie prac projektowych to kolor fioletowy. Z kolei żółty przypisany został inwestycjom w przygotowaniu. Zadania zostały też podzielone tematycznie na: Program Centrum, transport publiczny, infrastrukturę drogową, infrastrukturę pieszo-rowerową, oświatę i pomoc społeczną, kulturę i ochronę dziedzictwa, ochronę środowiska, sport i rekreację. Możemy dowolnie zaznaczać, którą kategorię chcemy widzieć na mapie.

Mapę można również otworzyć w osobnej karcie, po kliknięciu w jej prawy górny róg. Narzędzie w lewym bocznym panelu oferuje ponadto takie funkcje, jak pobranie mapy w rozszerzeniu wektorowym lub otwarcie jej w aplikacji Google Earth.

Źródło: PIM

Nasze patronaty

Konferncja "Geoinformacja: Nauka – Praktyka – Edukacja"
1-3 grudnia 2022
GIS Day 2022 w Poznaniu
16 listopada 2022
Wrocławski GIS Day
16-17 listopada 2022
Forum GPS
9 grudnia 2022

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018