• gisplay.pl

Mapa inwestycji w Poznaniu

Każdy mieszkaniec Poznania może teraz sprawdzić, jakimi inwestycjami zajmuje się spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. Na stronie internetowej pim.poznan.pl zamieszczona została mapa, na której zaznaczone są ulice, trasy tramwajowe i budynki powierzone do realizacji spółce.

Mapa inwestycji w Poznaniu

Mapa inwestycji (http://pim.poznan.pl/mapa-inwestycji) powstała w oparciu o popularne Mapy Google – wystarczy przybliżyć interesujący nas obszar i zobaczyć, które inwestycje są realizowane lub przygotowywane. Należy kliknąć np. na interesującą nas ulicę. Wtedy wyświetli się nazwa zadania z krótkim opisem i odnośnikiem do strony z najważniejszymi informacjami na temat danej inwestycji.

Miejsca, gdzie trwają prace budowlane, zaznaczono na czerwono. Zadania na etapie prac projektowych to kolor fioletowy. Z kolei żółty przypisany został inwestycjom w przygotowaniu. Zadania zostały też podzielone tematycznie na: Program Centrum, transport publiczny, infrastrukturę drogową, infrastrukturę pieszo-rowerową, oświatę i pomoc społeczną, kulturę i ochronę dziedzictwa, ochronę środowiska, sport i rekreację. Możemy dowolnie zaznaczać, którą kategorię chcemy widzieć na mapie.

Mapę można również otworzyć w osobnej karcie, po kliknięciu w jej prawy górny róg. Narzędzie w lewym bocznym panelu oferuje ponadto takie funkcje, jak pobranie mapy w rozszerzeniu wektorowym lub otwarcie jej w aplikacji Google Earth.

Źródło: PIM

Nasze patronaty

Kongres GIS 2023
25-26 października 2023
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
III konferencja GIS w Edukacji
21 czerwca 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser