• gisplay.pl

Jakie ulice w Warszawie objęte zostaną strefą Tempo 30?

Stołeczny ratusz udostępnił interaktywną mapę, która prezentuje drogi, na których planowane jest uspokojenie ruchu w Warszawie. Dzięki niej każdy z mieszkańców może sprawdzić, czy na ulicy, przy której mieszka, wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości.

Jakie ulice w Warzawie objęte zostaną strefą Tempo 30?

Ulice w Warszawie objęte strefą Tempo 30 (fot. UM Warszawy)

Drogi na mapie zostały zaznaczone dwoma grubościami – grubsze odpowiadają drogom, które pozostaną poza strefami Tempo 30, natomiast cieńsze przedstawiają drogi wskazane do objęcia strefą. Kolory dróg odpowiadają aktualnym ograniczeniom prędkości.

Na mapie wyszczególniono cztery rodzaje ograniczeń:

  • drogi znajdujące się w strefie Tempo 30;
  • drogi znajdujące się w strefach zamieszkania (ograniczenie prędkości do 20 km/h);
  • drogi, na których wprowadzono lokalne ograniczenia do 30 km/h;
  • drogi z ograniczeniami powyżej 30 km/h.

Mapa pozwala na filtrowanie danych. Można wybrać dzielnice w górnym pasku, można wyszukać ulicę za pomocą wyszukiwarki na mapie.  Można również sprawdzić ulice klikając w odpowiednią część wykresu. Wykres „Planowane strefy Tempo 30” uwzględnia ulice, które zostały włączone do strefy Tempo 30 (lub z niej wyłączone) w wyniku przeanalizowania uwag, które wpłynęły w czasie konsultacji społecznych.

Na mapie uwzględniono uwagi z konsultacji społecznych, które trwały od 14 października do 30 listopada ubiegłego roku. Takich korekt było 47. Najważniejsze z nich to ujęcie w strefach tzw. obwodnicy Gocławia, która już dziś w dużym stopniu stanowi ciągi uspokojone; ul. Nałęczowskiej –niedawno wyposażonej w progi zwalniające na wniosek mieszkańców; czy ul. Radzymińska na odcinku tzw. Małej Radzymińskiej.

Strefa Tempo 30 nie zostanie natomiast wprowadzona na ulicach Kasprowicza, Pawińskiego czy Sokratesa, których przekroje, funkcja i odseparowanie ruchu pieszego od jezdni pozwalają na prowadzenie ruchu z prędkością 50 km/h.

Link do mapy Tempo 30Nasze patronaty

Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK
12-14.06.2023
X Konferencja GIS w Nauce
22-23 czerwca 2023
III konferencja GIS w Edukacji
21 czerwca 2023
DANE / WIEDZA / INNOWACJE
14 czerwca 2023

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018