• gisplay.pl

Politechnika Morska pomoże przy rozbudowie RIIP Województwa Zachodniopomorskiego

Rektor Politechniki Morskiej Wojciech Ślączka oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz podpisali porozumienie dotyczące projektu Rozbudowa Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego.

Umowa została podpisana 19 marca w Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających Politechniki Morskiej w Szczecinie. Projekt jest kontynuacją prowadzonych przez Województwo Zachodniopomorskie prac nad rozwojem dotychczasowego pozyskiwania danych na temat terenów regionu. To element realizacji zadań z zakresu geodezji i kartografii. Nowa odsłona unijnego programu zakłada udział kadry naukowej, ale także studentów kierunku geodezji i kartografii Politechniki Morskiej, którzy wspólnie będą doradzać urzędnikom, pracującym nad rozwojem systemu tak, by informacje dostępne w geoportalu były szersze, bardziej szczegółowe i jeszcze bardziej przydatne, niż dotychczas. Korzyści ze współpracy będą czerpać zarówno naukowcy, jak i studenci Politechniki, którzy nie tylko zyskają dostęp do szczegółowych danych rejestrowanych przez System Informacji Przestrzennej, ale także wpływ na funkcjonalność całego systemu.

- Celem jest to, żeby dane zbierane z Systemu Informacji Przestrzennej były bardziej przyjazne dla użytkowników – deklarował JM Rektor dr hab. inż. Wojciech Ślączka, prof. PM.

- Politechnika Morska jest oczywistym partnerem w tym projekcie, ponieważ jest najprężniejszym ośrodkiem w regionie i jednym z bardziej uznanych w Polsce, jeśli chodzi o badania i edukację w zakresie geodezji i kartografii – podkreślał Marszałek Województwa, Olgierd Geblewicz. - Jesteśmy z tego bardzo dumni - dodał.

Źródło: PM

 

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser