• gisplay.pl

Modele 3D drzew dla Lublina, Słupska i Trójmiasta

W serwisie geoportal.gov.pl dostępne są modele 3D drzew w formacie CityGML dla kolejnych miast: Lublina, Gdańska, Gdyni, Sopotu, Słupska.

Modele 3D drzew stanowią reprezentację drzew o wysokości powyżej 4 m. Zostały wygenerowane w sposób automatyczny na podstawie aktualnych danych dostępnych w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym, tj: chmury punktów (opracowanej w technologii ALS – lotniczego skanowania laserowego) z klasy roślinność wysoka oraz numerycznego modelu terenu (interwał siatki 1.0 m). Modele 3D drzew w formacie City GML w standardzie LoD1 przygotowano w ramach prac własnych GUGiK z wykorzystaniem oprogramowania FME firmy Safe Software.

Modele 3D drzew są dostępne nieodpłatnie i do powszechnego wykorzystania za pomocą serwisu www.geoportal.gov.pl. W grupie warstw „Dane do pobrania” – „Topografia” widoczna jest usługa WMS „Modele 3D drzew” zawierająca warstwę „Drzewa LoD1 – 2023”. Wykorzystując narzędzie identyfikacji, po kliknięciu w oknie mapy w granicach powiatu, dla którego chcemy uzyskać dane, możemy pobrać modele 3D drzew.

Wcześniej zostały modele drzew dla całego województwa opolskiego oraz niektórych miast powiatowych w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, śląskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser