Long Tiny Loop: wyznaczanie najdłuższej nieprzecinającej się trasy na danym obszarze

Jeśli lubicie jakikolwiek sport, który uprawia się na świeżym powietrzu i wymaga przemieszczania się, z pewnością prędzej czy później mieliście do czynienia z taką sytuacją, w której mieliście serdecznie dość biegania tymi samymi uliczkami.

Long Tiny Loop: wyznaczanie najdłuższej nieprzecinającej się trasy na danym obszarze

Brzmi jak zagadnienie z kręgu tych wydumanych? Skądże! O ile wybiegaliście/wyjeździliście już swoje setki kilometrów wokół osiedla nie ma szans, żeby się z tym nie zgodzić!

Long Tiny Loop to storna internetowa, na której znajdziemy wyzwanie fitness poprawiające przy okazji nasze umiejętności nawigacyjne i kartograficzne. Celem jest przejechanie możliwie najdłuższej pętli, która się nie przecina, w jak najmniejszym regionie! Sprowadza się to do konieczności unikania tych samych ulic czy skrzyżowań i w pewnym sensie przypomina… kultową grę w „Węża”, w którą można było grać na telefonach komórkowych Nokii.

Do obsługi tak zaawansowanych opcji używane są możliwości portalu i oprogramowania dla sportowców o nazwie Strava. Wygrywa ten, kto osiągnie najlepszy wynik w kategorii stosunek całkowitej przebytej odległości do średnicy obszaru, na której miał on miejsce. Rezultat będzie tym wyższy, im przejdziemy (zgodnie z zasadą unikania tych samych dróg i skrzyżowań) więcej na mniejszym terenie.

Nasze patronaty

Informacja przestrzenna impulsem dla rozwoju lokalnego
26-27.05.2021
XXI Conference of PhD Students and Young Scientists
23-25.06.2021
Dzień Geodety
22 marzec 2021

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018